Energie přijela do Plzně s cílem předvést svojí typickou hru, která jí přinášela proti celkům ze špičky extraligové tabulky úspěch. „Chtěli jsme hrát aktivně, což se nám po většinu utkání dařilo," potvrdil karlovarský asistent Tomáš Mariška. 

Přesto šla škodovka do vedení. Na dvoubrankové manko ve druhé třetině hosté ještě stačili odpovědět a srovnat stav. Na další ve třetí části již zareagovat nestačili. "Bohužel jsme si ale nechali domácí dvakrát odskočit po našich drobných chybách a hlavně nedůrazu na hokejkách v soubojích a předbrankovém prostoru," líčí asistent Energie. 

To byl hlavní kámen úrazu. "Nechali jsme si dát tři góly ze slotu," poukazuje Tomáš Mariška.

Navíc svoje šance energetici v branky nepřetavili. "Nedokázali jsme se tam více prosazovat proti domácí houževnaté obraně," přidává karlovarský asistent.

Spokojenost může být s nasazením hráčů, se čtvrtou porážkou v řadě nikoliv. "Na našich hráčích bylo vidět, že chtějí zlomit nepříznivou sérii a porvat se o body, že pro to udělají všechno. V tomhle směru bychom spokojení být mohli, ale potřebujeme naše výkony vyjádřit bodově, což se nám ani tentokráte nepodařilo,“ litoval Tomáš Mariška. 

Další šance přijde v neděli od 15.30 hodin doma proti Vítkovicím.