Se sedmigólovým přídělem se v úterý vrátili z Liberce hokejisté Karlových Varů. Energie prohrála na ledě Bílých Tygrů 7:3.

Svěřenci Martina Pešouta sice pozměnili statistiky posledních zápasů a stejně jako proti Mladé Boleslavi šli do vedení, ve 4. minutě otevřel skóre Jakub Flek, ale nakonec z toho byla zase porážka. Třetí v řadě.

„Zápas se mi hodnotí špatně, ztratili jsme ho hned v první třetině. Přestože jsme dali úvodní gól, na kotouči jsme nehráli dobře. Třikrát jsme se nechali přetlačit v předbrankovém prostoru. Vrátili jsme se ale do utkání, když jsme snížili na 3:2. Tam si myslím, že jsme s tím ještě mohli něco udělat. Inkasovali jsme ale počtvrté, to bylo klíčové,“ popisuje karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Po první dvacetiminutovce tak byl stav 4:2, ve druhé třetině domácí své vedení navýšili. Energie kontrovala až za stavu 6:2.

„Pak už se ukázala velká ofenzivní síla domácích. Udělali jsme devět faulů, to je proti silnému Liberci strašně moc. Dostávali jsme laciné branky a těžko jsme se prosazovali,“ konstatoval asistent Karlových Varů.
K dalšímu utkání Energie nastoupí v pondělí 21. prosince v Třinci.