„Plzeň je v současnosti o dvou chlapech, kteří vedou kanadské bodování. Pokud je pohlídáme a nenecháme se vylučovat, tak bychom mohli uspět,“ říká karlovarský forvard Melenovský.

Přesilovky rozhodovaly první letošní derby. Vy jste byl jeden z těch hříšníků, když Plzeň zápas otočila a rozhodla?
Já jsem tam neseděl, ale to je jedno, kdo tam byl. Každopádně se nám nepovedlo vedení udržet a v poslední minutě jsme ten zápas ztratili. Takže to je i recept pro tento zápas. Musíme se vyvarovat vyloučení a pokud možno hrát pět na pět.

Věříte si na indiány?
To je jasné, že si věříme. Moc se na ně těšíme a říkám, my budeme úspěšní.

Pro diváky by bylo příjemné, kdybyste zopakovali výkon jako proti Litvínovu. Hrálo se nahoru dolů…
To raději ne. Byli bychom rádi, kdyby se nám podařilo vstřelit nějaké branky. Nechceme hrát na jeden dva góly. Chceme, aby si diváci utkání užili se vším všudy. Ale na druhou stranu, i kdybychom vyhráli 1:0, tak by to také bylo krásné.

Nabízí se porovnání zápasů s Litvínovem a s Českými Budějovicemi. V obou jste hráli dobře, ale v tom druhém to nedopadlo tak, jak jste si představovali…
Já si myslím, že my nehrajeme špatný hokej. I teď na Spartě jsme hráli dobře. Škoda jen, že v těch nájezdech to nedopadlo tak, jak bychom si přáli. Měli jsme sérii šesti vítězných zápasů v řadě. Teď je na čase, abychom tuto sérii překonali a začali už teď s Plzní.