„Už je to dlouho co jsem byl ve Zlíně. Určité zázemí jsem tam měl, ale teď jsem doma ve Varech. Dům jsem prodal, takže už mě tam nic netáhne,“ zavzpomínal Melenovský na dvě sezony v dresu „beranů“.

Marek ale valašskou metropoli nevymazal z paměti. „Ne jedu do cizího, ale do Zlína pojedeme s tím, že budeme chtít přivézt nějaké body,“ přiznal před pátečním zápasem.

Energetikům se nedaří v obrané fázi. „Za čtyři kola jsme obdrželi čtrnáct branek. To je hodně děsivé. Taktika na zápas je jasná. Góly dokážeme dát, v tom problém není. Musíme hrát velice zodpovědně v obraně a bojovat o každý puk,“ pokračoval Melenovský.

Ve čtvrtek měli trenéři s hráči poradu. „O Zlíně jsme se moc nebavili. Probírali jsme branky, které jsme dostali. Podívali jsme se na videu na všech čtrnáct gólů. Jsou si hodně podobné a trenéři nám říkali, na co si musíme dávat pozor a čeho se vyvarovat,“ popsal Melenovský dopolední sezení.

Hokejová extraliga, přesněji její kalendář, je hodně nabytý. „Myslím si, že takovéto tempo většině hráčů vyhovuje. Nemusí se tolik trénovat. Každý je radši, když se hraje, než když podstupuje těžké dávky v posilovně nebo na ledě. Pro nás, jako pro Karlovaráky, to bude jenom plus. Myslím si, že máme dost velikou fyzickou kondici a v tomhle mít problém nebudeme,“ pokračoval.

Svěřenci Josefa Palečka jsou velice často vylučováni. „Každý musíme začít u sebe. Hokej je sice kolektivní sport, ale hrají ho jednotlivci. Musíme zlepšit disciplínu, ukáznit se a oni ty výsledky nakonec přijdou. Vloni jsme na tom byli podobně. Taky jsme po čtyřech kolech měli pět bodů. Letos je to jenom horší v tom, že jsme tolikrát inkasovali,“ poznamenal Melenovský.

Co se týče produktivity, tak formace vedená Jaroslavem Kristkem s křídly Melenovským a Skladaným patří mezi nejlepší. „Teď s námi bude místo Feriho (Skladaný) hrát Venca Pletka. Je to sice dobré, ale je nám to k ničemu. Dokázali jsme nějakou branku dát, ale nic nám to nepřineslo,“ uzavřel.