Energetici se na Spartě probudili příliš pozdě, ani aktivní forčeking a tvrdá hra, kterou se energetici prezentovali v závěrečném náporu, zelenobílým nepomohla. „Chtěli jsme takhle hrát už od začátku zápasu, ale bohužel, nevyšlo nám to,“ říká Petr Kumstát v pozápasovém rozhovoru.

Energie na své předchozí výkony nenavázala a propadla se na dno tabulky. „Dozvídám se to až teď. Dneska jsme teda poslední, ale za dva dny to může být jinak,“ věří nejlepší hráč zelenobílých.

Na ledě soupeřů vyhráli energetici jen dvakrát, zlepšit výkony venku proto považuje za nutnost. „Když budeme vyhrávat jenom doma, do desítky se nedostaneme. Proto musíme zabrat i venku,“ myslí si.

A v čem tkví problém? Pravé křídlo Skuhravého útoku má jasno. „Hlavním problémem je, že spoustu zápasů ztrácíme, prohrajeme o gól nebo přes velké šance nedokážeme vyrovnat. To nás hodně sráží,“ uvědomuje si.

Rozhodující moment utkání vidí Kumstát v nedisciplinovanosti. „Měli jsme moc vyloučených, Sparta nás dostala pod tlak a dokázala to potrestat. Už jsme to manko bohužel nedokázali stáhnout,“ lituje.

Zelenobílí nastoupili do třetího dějství s aktivním forčekingem a tvrdou hrou. „Každé mužstvo s tím mívá problémy. Chtěli jsme takhle hrát už od začátku zápasu, ale bohužel, nevyšlo nám to,“ smutně říká.

Petr Kumstát navíc připouští, že utkání mohlo dopadnout ještě hůře. „V touze za vyrovnáním, když jsme otevřeli hru, měli Pražané hodně přečíslení a mohli dát ještě víc gólů,“ připouští a uzavírá rozhovor.

Jan Janatka