Lukáš Mensator září. S Brnem vychytal svou letošní první nulu a svými zákroky drží celé mužstvo nad vodou. V tabulce brankářů je s průměrem 2.16 branek na utkání na šesté příčce. Jak tato fakta hodnotí samotný Lukáš po další výhře? „V hokeji se na individualitu nehraje. Posledních pět let jsem se v těchto tabulkách pohyboval na dobrých pozicích a poslední rok se nedařilo ani mně, ani týmu. Když budu patnáctý ve statistikách, ale tým bude na páté pozici, tak budu o sto procent šťastnější, než kdyby tomu bylo naopak,“ řekl po dalším vítězném zápase.

Po čtyřech skvěle odehraných venkovních utkáních a po první domácí výhře v této sezoně přišla další bomba. Energetici porazili ve své hale Litvínov vysoko 6:3 a posunuli se v tabulce na šestou příčku. „Je to skvělé. Vyhráli jsme pošesté v řadě, což se nám již dlouho nepodařilo. V situaci, v jaké jsme byli a troufám si říci, že pořád jsme, se musíme snažit sbírat bod po bodu s pokorou. I kdybychom prohrávali v prodloužení, tak za to musíme být rádi. To, co jsme si zažili vloni, již nikdo z nás nechce zažít znovu. Pamatuji si, když jsme s panem Venerou v té naší první úspěšné sezoně třináctkrát bodovali, ačkoli jsme třeba prohrávali v nájezdech nebo prodloužení, tak jsme se tímto sběrem bodů drželi v horní části tabulky. A to je to nejdůležitější,“ uvědomuje si jedna z největších opor karlovarského hokeje.

Vyhrát šestkrát za sebou se ještě v Karlových Varech nepovedlo. Až nyní. Výhrou nad Litvínovem překonali energetici další klubový rekord. „Já jsem četl na stránkách, že dnes můžeme bojovat o tento rekord. Už jsme dohnali ten rekord, co se týče výher v řadě ve venkovních utkáních. Přeji si, aby nám tato šňůra vydržela co nejdéle, protože jak už jsem řekl, tu loňskou zkušenost již nechci znovu zažít. Hodně nám pomohla venkovní série, kdy jsme mohli bránit a nechat soupeře tlačit, protože v loňské sezoně jsme se tu tlačili do soupeřů my a oni dali z dvaceti střel pět šest branek. To bylo hodně ubíjející,“ dodal.