Karlovarská juniorka se v sobotním odpoledni postavila k prvnímu zápasu vyřazovacích bojů proti soupeři z Minsku. Přestože byli domácí papírovými favority, tak v utkání nepředvedli nijak přesvědčivý výkon a padli se skórem 0:3. „Rozhodně nejsme spokojeni s výkonem, který jsme předvedli, a jelikož jsme se nedokázali ani jednou prosadit, neměli jsme šanci vyhrát. Musíme se z toho do příštího zápasu poučit, takhle se nehraje play-off. Věděli jsme, že nás nečeká lehký soupeř, a to se také potvrdilo," zlobil se po prvním zápase kouč Mariška.

Po druhém utkání mu bylo do smíchu ještě méně. Protože ani druhý zápas play-off juniorům nevyšel a v sérii na tři vítězství před odjezdem do Běloruska prohrávají už 0:2. A i když v zápase byli aktivnější a předvedli lepší výkon než v sobotním duelu, v koncovce vždy selhali a po samostatných nájezdech padli. Jediným a prvním karlovarským střelcem v play-off byl David Gríger.

„Měli jsme se více prosadit v koncovce, dnes to byl klasický play-off zápas. Hráči dřeli, bojovali, snažili se dodržovat to, co jsme si řekli. Akorát jsme se nedokázali prosadit do koncovky a udělali jsme jednu chybu, tu soupeř potrestal, ale takový prostě hokej je a my jedeme do Minsku, abychom si sérii přivezli zpět," zhodnotil Mariška druhé utkání.

I. zápas
HC Energie Karlovy Vary – Junosť Minsk 0:3 (0:0, 0:2, 0:1). Branky a nahrávky: 23. Kaškar (Kozlov), 39. Karakulko (Parfejevec), 60. Džig (Parfejevec, Gerasimovič).
II. zápas
HC Energie Karlovy Vary – Junosť Minsk 1:2 sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0). Branky a nahrávky: 5. Gríger – 8. Želnerovskij (Valkov), rozh. náj. Kardašev.                                                   

                                                                                                                                                                                                                   Daniel Kot