K tomu si pozvaly soupeře se zvučným jménem, a to německý Eisadler Dortmund. „Byli jsme rádi, že si kluci mohli zahrát proti Dortmundu a tím přičichnout k velkému hokeji," pochvaloval si vedoucí Rebelů Marcel Bystřický.

V utkání, ve kterém proti sobě nastoupily rozdílné týmy, když hráči německého klubu měli většinou výškovou převahu, padlo celkem šestnáct branek, když si Dortmund odvezl vítězství 14:2.

„Nešlo ani tak o výsledek, spíše o to, aby si kluci zahráli, a tak trochu velký hokej osahali a pomalu začali sbírat potřebné zkušenosti," poukazuje Bystřický.
Do utkání nastoupili Rebelové ve velkém stylu, pod taktovkou trenérů Jaroslava Klimenta a Miroslava Antona trápili německého soupeře nejvíce svou mrštností a pohybem.

I přesto se však přes některé šance branky nedočkali, a naopak pět jich v prvním dějství inkasovali. Stejný scénář měla i druhá třetina, ve které ale hokejové naděje Nejdku slavily premiérový gól v ostrém utkání.

I v závěrečné třetině se hráči Nejdku dočkali branky, když ji doprovázely velké ovace spokojených diváků, kteří v hojném počtu dorazili na jednu velkou hokejovou premiéru.

„I když se nám výsledkově nezadařilo, odehráli jsme velmi dobré utkání, což je příslibem do budoucna. Co se týče atmosféry, která byla během celého duelu k vidění, byla neskutečná a my za to našim fanouškům děkujeme a doufáme, že se opět sejdeme v hojném počtu při dalších zápasech," dodal závěrem Marcel Bystřický.