S pražskou Slavií odehráli energetici sté vzájemné utkání v historii a pro diváky to byl tahák. Cestu na utkání si našlo více jak 3100 diváků a ti se určitě nenudili. Hokejisté obou celků se snažili hrát ofenzivně a k vidění bylo velké množství šancí.

Energie svého soupeře od začátku přehrávala a brzy se dostala do vedení. Sešívaní ale byli stále na dostřel a závěr utkání to zkusili i bez gólmana. Tu mimochodem hájil minut karlovarský odchovanec David Honzík.

Pohledem experta Jiřího Vimra

Jubilejní 100. vzájemný zápas mezi hokejisty Energie a Slávie přinesl atraktivní hokej, který diváky bavil. Po většinu zápasu sice borci s éčkem na prsou aktivitou a počtem někdy i tutových gólových příležitostí sešívané převyšovali, ale hostující tým z Prahy vytěžil z minima maximum k čemuž jim významnou měrou pomáhal i David Honzík v brance, ještě v loňské sezóně opora karlovarských zadních řad. Utkání, kterému by vzhledem k jeho průběhu, slušel jednoznačnější brankový rozdíl ve prospěch domácích než ten konečný jednobrankový, si hráči z lázeňské metropole především v závěru komplikovali úplně zbytečnými vyloučeními. Nedisciplinovanost v důležitých zápasech vyřazovací části by mohla Karlovaráky velmi mrzet, protože pokud hrají v plném počtu soupeře přehrávají a mají herně navrch.

Sokolov - Karlovy Vary
Obrazem: Sokolov si v přípravě poradil s Karlovými Vary

Hlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Vstup do zápasu jsme měli podle představ. Byli jsme hodně aktivní, vstřelili jsme rychlé dvě branky a zápas jsme měli pod kontrolou. Klíčovým momentem podle mého byla zbytečně inkasovaná branka na 2:1, ta vrátila soupeře do hry. I v druhé třetině jsme hosty přehrávali, byli však nebezpečnější a gólově efektivnější. To samé se ukázalo i ve třetí třetině, my jsme měli několik nájezdů, ale Slavia z ojedinělých šancí hrozila. Díky gólmanovi a tyčce jsme nakonec body uhájili. Hráčům bych chtěl poděkovat, stejně tak fanouškům, kterým se zápas musel líbit.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Do zápasu jsme měli špatný vstup, soupeř nás přehrával a zaslouženě první třetinu vyhrál. Pak se naše hra zlepšila, hráli jsme líp do obrany. Vyrovnali jsme, ale opět jsme dostali branku. Třetí třetina už byla těžká, museli jsme otevřít hru a z toho plynula spousta chyb v obraně. Soupeř měl několik nájezdů, v nichž nás podržel gólman. Pořád jsme drželi naději alespoň na bod, ale nakonec se nám to nepodařilo.

Cenu jednomu z vítězů soutěže předal předseda kulturní komise MUDr. Jan Svoboda (vpravo).
Soutěž Baroko všemi smysly už zná vítěze. Je z Prahy

Statistiky utkání

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 4:3 (2:1, 1:1, 1.1)

Branky a nahrávky: 2. Balán (Šenkeřík), 11. Flek (Vrdlovec, T. Rachůnek), 38. Stloukal (Šenkeřík, Balán), 45. Stloukal (Balán) – 19. M. Ondráček (J. Novák), 30. Šafránek (J. Drtina, L. Krejčík), 55. Z. Doležal (J. Drtina, Šmerha). Rozhodčí: Kostourek, Grech – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 3116. Střely: 29:18.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Sičák (A), Krejčí, M. Rohan, Plutnar, J. Tomeček, Šenkeřík – T. Rachůnek, Vrdlovec, Flek – Stloukal, Balán (A), Kverka – O. Beránek, Skuhravý (C), Kohout – Osmík, Tuominen, Gorčík – Šik

HC Slavia Praha: Honzík (Polívka) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička, Šmíd – L. Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – M. Kadlec, Šagát, Šmerha – Jankovský, Šafránek, Hozák – J. Doležal, Kubica, M. Ondráček

Další výsledky, WSM liga, 48. kolo

Kladno - Litoměřice 1:4, Benátky nad Jizerou - Přerov 3:2, Ústí nad Labem - Havířov 2:7, Karlovy Vary - Slavia Praha 4:3, Třebíč - Motor České Budějovice 2:1, Vsetín - Prostějov 5:1, Frýdek - Místek - Kadaň 3:1.