Na první branku nečekali fanoušci v KV Aréně dlouho. Poprvé se měnil ukazatel skóre již ve 3. minutě, a to v neprospěch Energie, to když hokejisté Motoru, jmenovitě kapitán Milan Gulaš, využil první přesilovou hru Jihočechů v utkání – 0:1. Energetici posléze nedokázali využít pětiminutovou přesilovou hru, když i přes velké úsilí a šance brankáře Motoru Dominika Hrachovinu nedokázali překonat.

Ve druhé třetině si vytvořily Karlovy Vary několik gólových příležitostí, ale jak Ondřej Beránek, Dalimil Mikyska, tak i kapitán Jiří Černoch puk do českobudějovické branky neprostřelili. Co se nepovedlo jim, povedlo se hostům. Ve 37. minutě Jihočeši brankově udeřili opět v přesilové hře, kterou brankově zúročil Jáchym Kondelík – 0:2.

Hokejisté z lázní se přeci jen dočkali kontaktní branky, a to ve 49. minutě, kdy se po několika dorážkách dostal puk na hůl Ikky Kangasniemiho, který navrátil Vary zpět do zápasu – 1:2. Jenže následně po buly šel Motor do protiútoku, když nejprve střela Martina Beránka skončila na tyčce karlovarské branky, ale z následného dorážky navrátil hostům v 50. minutě dvoubrankový polštář Brant Harris – 1:3. Energetici vrhli všechny síly do závěru duelu, ale Jihočeši si zápas pohlídali a dovedli ho do postupového konce.

HC Energie Karlovy Vary – Banes Motor České Budějovice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1). Branky a nahrávky: 49. Kangasniemi – 3. Gulaš (Pech, Štencel), 37. Kondelík (Pech, Štencel), 50. Harris (M. Beránek). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Kajínek, Gerát. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 4 746. Konečný stav série: 0:3. HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Mikyska, Bartejs, Huttula, Plutnar, McFadden, Stříteský, Dlapa, Rulík – Hladonik, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Redlich, Kofroň, O. Procházka – Koffer, Kružík. Trenéři: Eismann a Šik. Banes Motor České Budějovice: Hrachovina – Gulaši, Hovorka, Doudera, Kachyňa, Pýcha, Štencel, Štich – F. Přikryl, Kondelík, Gulaš – M. Beránek, Harris, Kubík – D. Simon, Pech, Valský – Toman, Koláček, Vopelka. Trenéři: Čihák a Hanzlík.