Zatímco soupeři horníků již mají odehrány některé přípravné zápasy, na západě Čech v neděli absolvovali mezi mantinely teprve první tréninkovou jednotku. „Byl to náš cíl, a to z několika důvodů,“ vysvětlit kouč Karel Mlejnek.

Tím prvním bylo pozdní ukončení loňské sezony. „Šli jsme z ledu až 11. dubna,“ připomněl sokolovský trenér.

Druhým důvodem byl červnový try-out. „Kromě tří hráčů jsme měli na ledě kompletní mužstvo,“ přibližuje Mlejnek.

Třetím je potom probíhající rekonstrukce sokolovského zimního stadionu. „Byť svoje zázemí tady máme, tak chceme v provizorních podmínkách držet hráče co nejméně,“ pokračuje lodivod hornického celku.

S tímto bodem potom souvisí faktor číslo čtyři. „Měli jsme zkrácené přípravné období, kdy jsme trénovali šest týdnů, a po třítýdenním individuálním programu hráčů jsme chtěli ještě dva týdny dotrénovat mimo led, což nám umožnily Apartmány Engadin, kde jsme byli na soustředění,“ říká Mlejnek.

K tomu je nutno připočíst náročnost nadcházející sezony. „Kromě osmi přípravných zápasů nás čeká 58 mistrovských, proto jsme zvolili co nejzazší termín, kdy půjdeme na led, v kvantu utkání, která nás čekají, nechceme hráčům vzít chuť pracovat,“ má jasno trenér Sokolova.

Pozdnímu termínu odpovídá i tréninkový program. „Skočili jsme do toho rovnýma nohama. Pracujeme od bruslení po dovednosti, ale již se částečně dotýkáme také konceptu hry, velmi podstatná je pro nás nadále kondiční složka tréninku, i mimo led,“ vypočítává Karel Mlejnek.

Zásahy do složení týmu budou již minimální. „Kádr by měl zůstat pohromadě. Ještě přijde z Karlových Varů Kverka, někteří hráči nás mohou doplnit na střídavé starty, ale zbavovat se hráčů nebudeme, i vzhledem k náročnosti sezony potřebujeme nějakých 25 hráčů. Maximálně budeme hledat prostor pro jednoho až dva hráče,“ říká na závěr kouč sokolovských hokejistů.