V mládežnických kategoriích se každoročně obmění desítky nadějných hokejistů, přičemž ti nejstarší, osa týmu v kategorii do dvaceti let, jsou už většinou jednou nohou v Kanadě (draft), anebo zde hrají v juniorských soutěžích

Dvacítka, výběr složený převážně z ročníku 1990, se představí na turnaji čtyř v Rusku. Svěřenci trenérů Šindela a Motáka zde hrají shodou okolností s týmy, které si to pak koncem prosince zopakují v základní skupině mistrovství světa. Trenéři vyzkoušejí hráče z domácích soutěží, a kdo pak pojede na MS v Kanadě, se ukáže později. V nominaci na turnaj v Petrohradu, který se hraje v termínu od 6. do 8. listopadu, nejsou tentokrát žádní hráči Energie.

Osmnáctka bude mít poněkud zvláštního soupeře. Poláci přijedou do Opavy, Nového Jičína a Kravař s reprezentační třiadvacítkou. Trenéři Kopecký a Juřík vyzkouší i dva juniory z HC Energie, Michala Vachovce a Jaromíra Kverku.

Sedmnáctka cestuje do Finska. Hraje se ve městě Vaantaa a v kádru se sešla řada talentovaných hráčů. Chlapík ze Slavie už dokonce odešel do zámoří, k oporám týmu patří i karlovarský útočník Martin Frk a opavský brankář Machovský. Na minulých akcích se také dobře uvedl Butor z Kladna. S týmem cestuje také karlovarský lékař MUDr. Jaroslav Budín.

Na západě Čech hraje šestnáctka proti stejně starým Švýcarům. Hrát se bude také v termínu od 6. do 8. listopadu a postupně na stadionech v Tachově, Domažlicích a Klatovech. V sestavě jsou i dva útočníci z města horkých pramenů, Vojtěch Tomeček a Matěj Zadražil.