Karlovarští energetici se ve 39. kole hokejové extraligy představí na ledě trápící se Sparty. Ta se sice po návratu ze Spengler cupu zlepšila, ale stále nesbírá tolik bodů, kolik by si představovala. Utkání se hraje v neděli od 17 hodin.

Holešovický tým se houpe nad propastí zvanou play out. Energetici mohou tu pomyslnou větev Sparty zase o něco více naříznout. „Jakýkoliv bod, který Spartě vezmeme nás posouvá k vysněnému cíli, kterým je play off. Stále bojujeme o první šestku, takže určitě bude o co hrát,“ poznamenal na úvod trenér Antonín Stavjaňa.

Mezi vánočními svátky a novým rokem se Sparta představila na Spenglerově poháru. „Hrají o něco lépe, ale nebodují tak, jak by si představovali. Přáli bychom, aby i po našem zápase byli na tom tak, jak jsou. Pokud nastoupíme alespoň v takové sestavě, jako jsme hráli ve Zlíně nebo proti Českým Budějovicím, tak můžeme dosáhnout slušného výsledku,“ přidal karlovarský lodivod.

Jak už bylo několikrát zmíněno, Karlovy Vary mají v současnosti jeden veliký problém a to je rozsáhlá marodka. „Určitě nemůžeme počítat s Martinem Parýzkem i s Jakubem Čuttou. Do hry nezasáhne ani Honza Košťál. Proto bychom chtěli stáhnout z hostování Milana Hluchého. Navíc se i ti mladí musí trochu poprat o místo,“ pokračoval lodivod Energie.

Pokud je tým doslova zdevastovaný nemocnými a zraněnými hráči, a přesto boduje, tak naopak může po psychické stránce vyrůst. „Doufám, že neupadneme do té křeče, že se budeme ohlížet za sebe. Zatím se kluci dívají v tabulce před sebe a to je dobře. Stále bojujeme o šestku a to je jenom dobře. Navíc, kdyby se nám povedlo vhodně doplnit mužstvo, tak by to bylo výborné,“ naráží Antonín Stavjaňa na odchod Davida Hrušky zpět do Chomutova.

Nabízí se tedy otázka, zda vedení klubu už někoho sehnalo a po případě koho nabídne jako kompenzaci. „Měli jsme s manažerem klubu více jak hodinovou poradu a z té vzešlo, že se cesty a možnosti stále hledají. Máme na to čas do konce měsíce a já doufám, že se nám povede někoho přivést,“ doplňuje Stavjaňa.