Závěrečný zápas základní části, derby v Plzni. „Není to pro nás asi nejideálnější soupeř na poslední kolo, ale pojedeme tam s tím, že chceme zopakovat, co se nám podařilo v posledních čtyřech zápasech, to znamená jakkoliv bodovat,“ říká před čtvrtým západočeským derby karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Plzeň potřebuje z utkání urvat jeden bod, aby uhájila pro nadcházející play-off třetí pozici. Energie sbírá body pro odvrácení baráže. Momentálně má celek z lázeňského města náskok šesti bodů na Chomutov, hrát se ještě bude sedm kol. Jedno v základní části, šest v play-out. „Uděláme všechno pro to, abychom v Plzni uspěli. Dokázali jsme bodovat na Spartě i v Olomouci, zvládli jsme dva zápasy s našimi přímými konkurenty. Trošičku jsme si zlepšili sebevědomí, nejedeme k derby s poraženeckou náladou,“ hlásí asistent Energie.

Potěšitelný je pohled mezi brankáře Karlových Varů. „Honza Bednář nám hrozně moc pomohl, zvládl to fantasticky, podržel nás,“ chválí Tomáš Mariška teprve šestnáctiletého gólmana, který zaskočil při zranění jedničky Filipa Novotného.

No, zaskočil. Zaskočil ve velkém stylu. V kleci Energie si Bednář počíná jako ostřílený harcovník, a nejenže svůj tým podpořil k zisku bodů, ale poslední dva zápasy dokonce k vítězství.

K tomu je zpět Filip Novotný. „Je stoprocentně fit,“ prozrazuje karlovarský asistent. Příjemné starosti. „Zatím je to tak padesát na padesát. Máme připraveny obě varianty. Buď opět vyzkoušíme Filipa Novotného, nebo necháme po dvou výhrách pokračovat Honzu Bednáře, rozhodneme se v pátek,“ přemítá Tomáš Mariška o tom, kdo nastoupí proti Plzni v brance Energie.

Tak či onak, před play-out dobrá zpráva. „Máme teď dva výborné gólmany. Do závěru sezony to bude hodně důležité. Může to být jeden z faktorů, který nám pomůže zvládnout play-out,“ věří asistent Martina Pešouta.

Utkání začíná v 18 hodin.

Hokejista Martin Kohout, HC Energie Karlovy Vary
Zápas za tři body? Úplně nejlepší možný scénář, pochvaluje si Martin Kohout