Po inkasovaném gólu ve vlastní početní výhodě prohrávali už 0:2. Poté se na ledě objevila ale úplně jiná Energie. Během chvíle srovnali Západočeši na 2:2 a pár minut před koncem dokonal obrat vítězným gólem Tomáš Kvapil. Stav série je 2:1 pro běloruského soupeře, ale junioři z lázeňského města se o postup ještě chtějí porvat. „Do utkání jsme vstoupili s velkým odhodláním zvítězit. Bohužel domácí hnaní plnou halou byli na začátku utkání silnější v soubojích a my jsme se nemohli dostat do potřebného tempa. Po jednom prohraném souboji v našem pásmu šli domácí se štěstím do vedení. Následně jsme hráli přesilovou hru, při které jsme měli dvě vyložené brankové příležitosti, ale pak nám přeskočil kotouč na modré čáře a prohrávali jsme 2:0. V tuto chvíli musím velmi ocenit reakci našeho mužstva, které se nevzdalo a naopak výrazně zlepšeným výkonem se dokázalo vrátit dvěma rychlými góly zpět do zápasu. Od té doby jsme již byli lepším týmem a zaslouženě vstřelili v přesilové hře vítěznou branku. Ke konci ještě rozhodčí domácím darovali přesilovku 5 na 3, ale tu naši hráči s maximální obětavostí ubránili, a došli si tak pro první vítězství v této těžké sérii," řekl po utkání trenér Tomáš Mariška.

Junosť Minsk – HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:0, 1:2, 0:1). Branky a nahrávky: 14. Gerasimovič (Kaškar, Želnerovskij), 22. Želnerovskij (Mickevič) – 31. Šafář (Gríger), 33. Zadražil (Flek, Harkabus), 56. Kvapil (Tomeček, Vrána). Rozhodčí: Fedor Karitonov, Jakob Monoškov. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Střely: 25:36.
K. Vary: Honzík – Kvapil, Bahounek, Škvor, Šimek, Šafář, Dvořák, Vrána – Flek, Vachutka, Gorčík – Gríger, Harkabus, Zadražil – Tomeček, Hroch, Kohout – Fronk, Krliš, Beránek – Csamangó.

                                                                                                                                                                                                                       Daniel Kot