Zatímco Tipsport extraliga a Chance liga budou dále pokračovat, třetí nejvyšší hokejová soutěž v zemi, druhá liga, byla definitivně hozena přes palubu. Dohrávat se nebude.

„Ukončení soutěží prezidentem ČSLH nás samozřejmě velmi mrzí, nicméně je to logickým vyústěním současné situace, kdy není možno řádně sportovat. Tento fakt, tedy restrikce nařízené vládou, považujeme za velmi chybné řešení a domníváme se, že to bude mít fatální následky na náš budoucí život,“ komentuje rozhodnutí předseda HC Stadion Cheb David Speierl.

Chebští hokejisté se ocitli v těžké situaci. Poprvé v historii sice vybojovali seniorskou druhou ligu, ale vládní opatření v důsledku koronaviru jim vystavilo tvrdý knokaut. Ve Stadionu se tak pokoušejí zachránit, co jde. „Snažíme se i přesto v této těžké době umožnit trénink našim dětem alespoň v dostupné míře, a sice na malé venkovní ploše zimního stadionu Cheb, která zůstává naštěstí v provozu. Musíme velmi improvizovat, protože trénink je možno realizovat pouze v omezeném počtu hráčů, to znamená, že vůbec nemůžeme trénovat týmově,“ přibližuje šéf klubu.

Velké poděkování nepatří pouze vedení klubu, ale také trenérům, kteří v nastalém stavu dále „bojují“. „Trenéři dělají vše pro to, aby vždy našli systém ideální varianty tréninku (např. střídání dětí po 30-40 min. v omezeném počtu apod.). Doufáme, že alespoň tato snaha uchovat malým hokejistům přece jen celou sezonu bruslení se jednou projeví a ponese své ovoce,“ věří David Speierl.

Z časového a finančního hlediska je tato „záchranářská“ varianta pro HC Stadion Cheb velmi náročná. „Tréninkové jednotky jednotlivých kategorií se tak mnohdy natahují na 3 až 4 hodiny,“ poukazuje předseda chebských hokejistů.

To se prakticky týká i druholigového celku mužů. „Rovněž naše áčko je stále v tréninku. Snažíme se zde udržet jádro kádru pro možnou příští sezonu. I když to klub citelně finančně zasahuje, nechceme se vzdát hned v historicky premiérové sezoně druhé ligy bez boje a myslíme na budoucnost,“ říká na závěr odhodlaně David Speierl.