Do druhé dvacetiminutovky nakráčel z karlovarské kabiny již úplně jiný tým. A projevilo se to nejen na obrazu hry, ale také na skóre. Hned ve 22. minutě při signalizované výhodě uspěl se svou střelou z kruhu Martin Rohan a ve 37. minutě snížil na rozdíl jediné branky Tomáš Rachůnek, kterému přiťukl parádní zadovkou kotouč do ideální pozice Dávid Gríger – 2:3.

Závěrečná třetina se potom nesla v duchu domácí snahy o vyrovnání.

Ve 47. minutě měl gól na hokejce karlovarský Mikúš, ale trefil pouze tyčku olomoucké klece.

Další šanci na srovnání stavu dostali energetici v 53. minutě, kdy usedl na trestnou lavici hostující Irgl, ale ani přesilová hra ke třetí brance nevedla.

Jedinou brankovou radost Slavie obstaral na půdě druholigového Ústí nad Labem záložník Jan Kalina (u míče).
Varská Slavia na druholigové Ústí nestačila

Proti houževnatě bránící „Moře“ se dostali domácí k odvolání brankáře až půl minuty před koncem, ale risk se šesti hráči v poli a odkrytou brankou nevyšel podle představ a 13 vteřin před sirénou nasměroval puk do karlovarské klece olomoucký Musil.

Konečné resumé: 2:4. Energie tak prohrála s „kohouty“ i svůj čtvrtý duel ve stávajícím ročníku Tipsport extraligy.

„Dnešní utkání jsme ztratili v první třetině, kde jsme Olomouci darovali zbytečně dvě laciné branky, třetí jsme potom dostali v oslabení ve třech. A byť jsme potom byli čtyřicet minut lepším týmem a vypracovali jsme si spoustu šancí, tak to stačilo bohužel pouze na dva góly. Olomouc to potom 'ulehala' a nám se nepodařilo vstřelit třetí branku. Hráčům jsme ale za dvě třetiny poděkovali, protože tam jsme předvedli to, co jsme chtěli, a nakonec jsme prohráli kvůli nízké produktivitě,“ zhodnotil utkání karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Teď mají energetici na programu reprezentační přestávku a po ní, v úterý 11. února, zamíří k derby do Plzně.

KARLOVY VARY – OLOMOUC 2:4 (0:3, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. M. Rohan (T. Mikúš), 37. T. Rachůnek (Gríger, Graňák) – 5. Ostřížek (Olesz, J. Knotek), 9. Burian (Valenta, J. Káňa), 15. J. Knotek (P. Musil, Dujsík), 60. P. Musil. Rozhodčí: Šír, Micka – Jindra, Zíka.

Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1.Diváci: 4257.

Karlovy Vary: F. Novotný – M. Rohan, Stříteský, Graňák, Plutnar, Šafář, Eminger, D. Mikyska – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, Vildumetz, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – V. Polák, Skuhravý, Vondráček. Trenéři: Pešout a Mariška.

Olomouc: Konrád – Švrček, Valenta, Ondrušek , Dujsík, Vyrůbalík, Jaroměřský – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, J. Káňa, Irgl – Ostřížek, J. Knotek, Olesz – Vodný, Kolouch, Kořenek. Trenéři: Moták a Tomajko.