„Nesplnili jsme cíl, který jsme si před sezonou dali. Chtěli jsme postoupit do baráže a to se nám nepovedlo,“ přiznal předseda klubu René Hromádka.

Před sezonou, ale i během ní do týmu přišlo několik nových hráčů. „Jak Vrba nebo Záhora do týmu zapadli. Myslím si, že se osvědčili a byli pro nás přínosem,“ pokračoval Hromádka.

Favoritem soutěže byla, jako i v minulém roce, rezerva Kadaně. Ta dokázala své loňské postavení obhájit. Na druhém místě skončil lounský Slovan.

„S oběma těmito celky jsme sehráli vyrovnaná utkání a dokázali jsme je porazit. Bohužel jsme ztratili body v Bílině a v Lovosicích. To se ukázalo pro sezonu jako rozhodující,“ přidal předseda ostrovského klubu.

Dalším rozhodujícím faktorem neúspěchu bylo zranění několika hráčů základní sestavy. „Lukáš Kolkus skončil se sádrou na noze. Vojta Kopfstein šel nejdříve na operaci kolene, a když se dokázal vrátit, tak si zlomil ruku. Dalším marodem byl brankář Knížek, který si utrhl sval na noze. K nim se připojili ale i další hráči. Proto se nám nepodařilo uspět v Lovosicích a v Bílině,“ poznamenal.

Jedna sezona skončila, ale vedení klubu se už připravuje na další. „Už od ledna jednáme s našimi partnery. Nebojím se říci, že příští ročník, tedy sezona 2010 – 11, bude finančně zajištěn,“ řekl René Hromádka.

Předseda klubu společně s manažerem Sapouškem už shánějí nové posily do týmu. „Momentálně máme zájem o tři až čtyři hráče. Potřebovali bychom posílit na všech postech,“ uzavřel Hromádka hodnocení sezony a vyhlídky na příští rok.