Vítězství Vsetína 5:1 nad Slavií a Jihlavy 2:1 v domácím duelu proti Přerovu rozhodlo o dalším soupeři sokolovských hokejistů v jejich historické sezoně. Do Sokolova přijede dvanáctinásobný mistr ligy, jeden z nejslavnějších českých klubů Dukla Jihlava.

HC Baník Sokolov – SK Horácká Slavia Třebíč 3:0 (2:0, 0:0, 1:0).
Fantazie. Sokolov urval třetí výhru proti Třebíči. Prostřílel se do semifinále!

Série bude zahájena v neděli 20. března v Jihlavě, kde se bude hrát o den později i druhý zápas, když vždy je stanoven začátek utkání na 17.30 hodin.

Do Sokolova se série přesune ve čtvrtek 24. března, kdy se slavný soupeř představí od 18.00 hodin na sokolovském zimním stadionu poprvé. Podruhé to bude o den později, tedy v pátek 25. března, opět v 18.00 hodin.

Případné další pokračování série bude v neděli 27. března, úterý 29. března a ve čtvrtek 31. března. V letošní sezoně se Sokolov střetl s jihlavskou Duklou celkem třikrát, když dvakrát dokázal zvítězit. Po domácí prohře 1:3 Sokolov vyhrál v Jihlavě 2:5, třetí duel pak vyzněl pro Sokolov v domácím prostředí v poměru 4:0.

HC Baník Sokolov – SK Horácká Slavia Třebíč 4:3 po prodloužení.
Druhý bod trefil Baníku s Třebíčí v prodloužení Vrhel, dnes na čtvrtý duel

Navíc semifinálová série bude prestižní pro několik hráčů na obou stranách. V Jihlavě působí například odchovanec Baníku Matěj Zadražil, v sokolovském dresu Tomáš Harkabus, Marek Chvátal či Vladislav Houška. V Jihlavě také působil nejproduktivnější obránce Chance ligy Jan Pohl.