Letní příprava je v plném proudu, fanoušci mohou nakupovat permanentní vstupenky a v pátek 6. května se poprvé podívat na autogramiádě v OC Varyáda na všechny hráče HC Energie. A na scéně už jsou také první letní posily, které na pondělní tiskové konferenci představil generální manažer klubu Miroslav Vaněk. Staly se jimi urostlý produktivní obránce Michal Gulaši, který loni působil ve Spartě, a Martin Gründling. Ten přichází ze slovenské Skalice. Téměř stokilový silák a někdejší člen slovenských mládežnických reprezentací odehrál většinu své kariéry ve Skalici, kde jej měl šanci poznat k součastný karlovarský asistent Martin Pešout. Energie v létě také vyzkouší talentovaného útočníka Martina Kupce, který v uplynulé sezoně nastupoval v prvoligovém Berouně.

Michal Gulaši
Talentovaný obránce začínal svou kariéru ve Vítkovicích, prošel mládeží až do juniorky. Po skončení prvního ročníku mezi juniory ovšem neodolal vábení zámoří a vydal se na zkušenou do týmu Lethbridge Hurricanes. V něm během dvou let odehrál 132 utkání, během nichž zaznamenal na obránce velmi dobrých 33 kanadských bodů a také 239 trestných minut. Během dvou zámořských let také získal dvě bronzové medaile ze světových šampionátů do osmnácti a dvaceti let.

Po zámořské anabázi přišly s nabídkou kontraktu Vítkovice a mladý bek se rozhodl pro návrat. V premiérové extraligové sezoně odehrál 44 utkání, v nichž zaznamenal 9 kanadských bodů, vypomáhal i juniorskému týmu a prvoligovému Havířovu. V následujících dvou sezonách se stal stabilním článkem vítkovické defenzívy, což mu vyneslo i dva starty za reprezentační A tým. Dobře si vedl i v jinak neúspěšné vítkovické sezoně 2007–08 a tak nebylo divu, že si mladého talentovaného obránce všimla Sparta a zlákala ho do svých řad.
V posledních třech sezonách patřil Gulaši k nepostradatelným mužům Pražanů. Během svého působení ve Spartě vynechal jen dvě utkání! Pronikavého týmového úspěchu se ale nedočkal. Nejblíže k němu byl v roce 2009, kdy jeho tým zastavila v semifinále play off rozjetá Energie. Po loňské sezoně, kdy tým z hlavního města musel bojovat v bojích o udržení, přišla v týmu tradičního klubu velká obměna kádru, která se týkala i nové karlovarské posily. Michal Gulaši podepsal s klubem smlouvu do 30. dubna 2014.

Martin Gründling
Slovenský hokejový obránce Martin Gründling budí pozornost už jen svou postavou. Jeho 189 centimetrů výšky a 95 kilogramů váhy z něj činí jednoho z nejmohutnějších hráčů Energie. Zajímavá je ale i jeho hokejová minulost. Rodák z Holiče ji trávil již od raných mládežnických let v týmu ze západoslovenského města Skalica. Odtud se probojoval i na světový šampionát osmnáctiletých.

Následně zamířil sbírat zkušenosti do zámoří. V týmu Moose Jaw Warriors strávil dvě solidní sezony, ve kterých potvrdil, že vedle kvalitní defenzivy mu není cizí ani podpora útoku. Dobré výkony v zámoří mu zajistily také pozvánku na dvě mistrovství světa hráčů do dvaceti let.
Gründlingovi se povedl také přechod do dospělého hokeje. To už ale opět v dresu rodné Skalice. Zde se urostlý zadák rychle propracoval do základní sestavy, ve které se v posledních čtyřech letech pevně usadil. Mohl si tak zahrát i s nejslavnějším Skaličanem Žigmundem Pálffy. A poznat jej mohl během svého působení v tomto slovenském klubu také současný karlovarský asistent Martin Pešout. I jeho pozitivní hodnocení bylo důležitým motivem pro angažování čtyřiadvacetiletého beka. Martin Grundling podepsal s klubem smlouvu do 30. dubna 2012 s následnou dvouletou opcí.

Karel Psohlavec