První dvacetiminutovku načali přesilovou hrou Jihočeši, ale brankář Varů Frodl byl pozorný. Naopak posléze nevyužili energetici slibnou šanci, když Rachůnek našel před klecí Motoru Grígera, ale ten nedokázal brankáře Jihočechů ani nadvakrát překonat.

Naopak brankově uhodilo v závěru třetiny na straně druhé, kdy se zapsal do střelecké listiny Dominik Simon, který využil zmatky před brankou Karlových Varů, čímž zařídil Českým Budějovicím lepší výchozí pozici do druhé třetiny. Hokejisté Motoru však ve druhém dějství o vedení přišli, když se o vyrovnání zasloužil na konci 23. minuty Jan Bernovský, který po zadovce Plutnara propálil Strmeně v brance Budějovic.

O čtyři minuty později udeřili energetici podruhé, když se do úniku dostal Gríger, s kterým jel po jeho boku i Tomáš Redlich, který hned po přihrávce vyslal ostrou ránu, na kterou brankář Motoru nedosáhl.

Vedení však udržely Karlovy Vary pouze do 32. minuty, kdy po buly dostal kotouč Filipu Přikrylovi, který překonal brankáře Varů Frodla střelou nad lapačku. Než však Jihočeši řádně vstřebali radost z vyrovnávací trefy, udeřila Energie potřetí. Po dalším rychlém výpadu Varů do obranného pásma hostů skórovala první formace, jmenovitě Dávid Gríger, kterému přichystal gólovou radost Ondřej Procházka.

Do závěrečné dvacetiminutovky šla Energie s jednogólovým náskokem. Hosté se sice snažili o vyrovnání, ale nakonec jim nepomohla ani hra v šesti v závěru duelu, kdy stvrdil výhru karlovarské Energie útočník Ondřej Beránek, který počtvrté usměrnil ze středního pásma do opuštěné klece Českých Budějovic.

OHLASY TRENÉRŮ

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Je to vydřené vítězství našeho týmu, protože první třetina šla jednoznačně za soupeřem. Neměli jsme pohyb, sebevědomí a hráli jsme málo na puku. Ve druhé třetině se to zlepšilo a podařilo se nám z protiútoků vzít vedení na naší stranu. Jednoznačně převážil utkání na naší stranu lídr našeho týmu, nejen v tomto klání, Dominik Frodl.

Jiří Hanzlík (Banes Motor České Budějovice):Myslím si, že jsme odehráli skvělou první třetinu. Byli jsme aktivní a měli jsme dobrý pohyb, ale bohužel jsme vytěžili pouze gól na 1:0. V prostřední části se hra vyrovnala. Dvakrát jsme chybovali na modré čáře, kdy jsme neshodili puky a domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Tyto dva momenty rozhodly zápas. I přes veškerou snahu a naše tři vytvořené šance je naše produktivita dlouhodobě špatná. Dáváme málo gólů, čímž si nedokážeme zajistit body v zápasech.

HC Energie Karlovy Vary – Banes Motor České Budějovice 4:2 (1:0, 3:1, 1:0). Branky a nahrávky: 23. Bernovský (Plutnar), 27. Redlich (Gríger), 33. Gríger (O. Procházka), 60. O. Beránek – 19. D. Simon (Harris, Hovorka), 32. F. Přikryl (Hanzl). Rozhodčí: Hribik, Šír – Gerát, Axman. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 3 401.

Karlovy Vary: Frodl – Pulpán, Plutnar, Mikyska, Stříteský, Huttula, Dlapa, Tureček – Rachůnek, Gríger, O. Procházka – Hladonik, Jiskra, O. Beránek – Koffer, Černoch, Zetterberg – Redlich, Kofroň, Bernovský. Trenér: D. Bruk.

České Budějovice: Strmeň – Štencel, Pýcha, Gulaši, Hovorka, Doudera, Kachyňa – Kubík, Kondelík, Gulaš – Ordoš, Harris, D. Simon – F. Přikryl, Hanzl, M. Beránek – Vopelka, Toman, Valský – Chlubna. Trenér: L. Čihák.