Do utkání naskočilo aktivně Brno, které šlo do vedení v 9. minutě, kdy Zaťovič přenechal na pravém kruhu puk pro Jana Ščotku a brněnský bek s pomocí horní tyče překonal prudkou střelou brankáře Varů Dominika Frodla. Navíc v dalším průběhu Kometa nevyužila přesilovou hru pět na tři. Další branky se však dočkal brněnský výběr hned na začátku druhé třetiny.

Ve 21. minutě ihned po vhazování ve středovém kruhu se Kometa dostala do útočného pásma a z levého křídla zamířil přesně pod víko karlovarské klece Tomáš Marcinko. A pro Energii bylo ještě hůře.

Ve 31. minutě šlo Brno do tříbrankového trháku, kdy třetí útočná řada Komety rozebrala obranu Energie, Flek poslal puk na Zaťoviče, který nabídl trefu do odkryté branky Petru Holíkovi, který nabídkou nepohrdl. Energetici se dostali do šance až v závěrečné třetině, kdy měl na hokejce kontaktní branku Vít Jiskra, který však neuspěl, a když se v závěru gólově nezadařilo ani Černochovi, vyšli energetici na ledě Brna brankově naprázdno.

Ve středu 1. listopadu se energetici představí v 16. kole v KV Aréně, kde vyzvou v 17.30 hodin Olomouc.

SKV Sharks Karlovy Vary – HC Sparta Praha Sledge 7:0 (3:0, 3:0, 1:0).
Demolice. Sparťané v lázních narazili. Sedmi góly je zničil mladíček Veselý

HC Kometa Brno – HC Energie Karlovy Vary 3:0 (1:0, 2:0, 0:0). Branky a nahrávky: 9. Ščotka (Zaťovič, Lintuniemi), 21. Marcinko (Kohout, Kučeřík), 31. Holík (Zaťovič, Flek). Rozhodčí: Šindel, Kvetoň – Klouček, Thuma. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 6 278. Brno: Furch – Ščotka, Lintuniemi, Kučeřík, Holland, Ďaloga, Gazda, Kaňák – Pospíšil, Cingel, Moses – Kohout, Marcinko, Zbořil – Zaťovič, Holík, Flek – Okál, Vincour, Kratochvíl. Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Havlín, Dlapa, Benda – Jiskra, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Gríger, Hladonik – O. Procházka, Kofroň, Koffer – Redlich, R. Přikryl, Zetterberg.