Ale pěkně po pořádku. Hráči Sharks hostili ve šlágru závěrečného kola ligové soutěže Pardubice, kdy se tak proti sobě postavily dva nejlepší týmy, které od sebe dělilo pouze skóre. O motivaci tak měly oba týmy postaráno, a to para hokejový trůn.

Na tom se nakonec udržel karlovarský výběr, který sice během duelu musel smazávat dvoubrankové manko, ale po parádním obratu v třetí třetině, dokázal dovést duel do výhry 3:2, čímž tak opanoval základní část soutěže. „V takových zápasech máte možnost růst. V přímém zápasu o první místo prohrávat 0:2 a otočit na 3:2 je fantazie,“ neskrýval radost na vítězným obratem šéf SKV Sharks Jan Chlubna.

I vstup do úvodní patnáctiminutovky měli lepší hráči z lázní, když ve 4. minutě uháněl osamocen na brankáře Pardubic Lukáš Michalčín, ale bez úspěchu. To Mustangové byli úspěšnější, když v 6. minutě využili rychlý protiútok, na jehož konci byl Bernard Hering, který se štěstím překonal brankáře Varů Bohumíra Macha.

A právě strážce karlovarské svatyně poté několikrát podržel svůj tým, když postupně zneškodnil gólovky z holí Michalce, Doležala či Kubeše. V závěru první třetiny byl blízko vyrovnání Patrik Sedláček, ale pardubický gólman Petr Boček proti němu vytasil parádní zákrok.

Podruhé se měnil ukazatel skóre ve druhé periodě, když ve 22. minutě propálil karlovarského brankáře Pavel Kubeš. Následně měly Vary k dispozici přesilovou hru, kterou ale nedokázaly brankově zúročit.

SKV Sharks Karlovy Vary. Ilustrační foto.
Para hokejisté Varů zhasli v KV Aréně devětkrát jihočeský Motor

V závěru druhé třetiny se přeci jen Sharks branky dočkali, když ve 29. minutě si najel před brankáře hostů Karel Wágner, který si ho následně zvedl kotouč do pardubické svatyně. Vstřelená branka domácí výběr řádně nakopla, ale šance Zelinky, Veselého či Michalčína kýženou vyrovnávací trefu nepřinesly. „První dvě třetiny nám chyběla střelba na branku, snažili jsme se až moc o ideální kombinaci. Občas jsme udělali chybu a zkušená pardubická čtyřka dvě z nich potrestala,“ bilancoval Chlubna.

Na druhé straně si mohly Pardubice vzít zpět dvoubrankové vedení, ale střelu Bernarda Heringa skončila na horní tyčce karlovarské branky.

Para hokejisté z lázní se dál tlačili za vyrovnáním, kterého se dočkali ve 39. minutě, kdy rychlou příhru Filipa Veselého zužitkoval kapitán varů Radek Zelinka, který svou ranou vymetl pravý horní roh branky hostů.

Ve 42. minutě dokonali domácí hráči parádní obrat, když se blýskl vítěznou trefou z mezikruží Filip Veselý, který čistým průstřelem vystřelil svému týmu triumf v základní části. „Postupem času jsme ale díky lepší možnosti střídat získali fyzickou převahu a ve třetí třetině to bylo vidět. Tam se zápas taky definitivně překlopil na naší stranu,“ dodal k vítězné tečce za základní části Chlubna.

SKV Sharks Karlovy Vary – SHK Mustangové AUTO IN Pardubice 3:2 (0:1, 1:1, 2:0). Branky a nahrávky: 29. Wágner (Zelinka, Michalčín), 39. Zelinka (Veselý, Sedláček), 42. Veselý (Wágner) – 6. Hering (Kubeš), 22. Kubeš (Doležal). Rozhodčí: Hanák, Suchý. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 30. Karlovy Vary: Mach – Wágner, Zelinka, Haas – Michalčín, Berger, Jeřábek, Veselý, Kovářík, Sedláček, Karafiát. Pardubice: Boček – Kubeš, Pabst, Doležal – Rennhack, Raška, Michalec, Buhr, Hering, Kořínek, Tereska, Chudomský.