„Absence dvou top útočníků se bohužel výrazně projevila na našem výkonu,“ narážel předseda SKV Sharks Karlovy Vary na absenci elitních útočníků Michala Geiera a Patrika Sedláčka. „Havířov podle očekávání přivezl všechny zahraniční reprezentanty, stačí se podívat na střeleckou listinu,“ připomněl Chlubna mezinárodní enklávu v dresu Havířova, která do Karlových Varů dorazila.

Úvodní třetinu brankově otevřela ve 4. minutě vlastní branka karlovarského brankáře Bohumíra Macha při karlovarské přesilovce. Druhou branku přidali hosté ve 12. minutě, kdy se zapsal do střelecké listiny Sandro Kalegaris. Následně dokázaly Karlovy Vary snížit, když se z dorážky prosadil Lukáš Michalčín. Havířov však záhy přidal třetí branku, o kterou se postaral Audun Bakke. V závěru třetiny si sice Sharks vytvořili tlak i šance, ale Havířov přežil závěr bez újmy a do druhé třetiny si přenesl dvoubrankový náskok.

ANKETA: Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub Karlovarska za rok 2023.
ANKETA: Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub Karlovarska za rok 2023

„Už začátek byl špatný, kdy jsme skóre otevřeli vlastním gólem. Pak už jsme jen marně dotahovali a když už se povedlo na chvíli si vypracovat tlak, chybělo zakončení,“ poznamenal předseda Sharks.

Do druhé periody vstoupili aktivně hráči z lázeňského města, kdy snížil na rozdíl jediné branky Filip Veselý, který v 17. minutě brankově zakončil svůj únik. Havířov však dokázal do konce druhé části přidat dvě branky, o které se podělili Jiří Forgo a Ola Oiseth.

Ve třetí třetině pak navýšili hosté vedení po přesné ráně Auduna Bakkeho. Karlovarští para hokejisté dál bojovali, kdy se podruhé v zápase gólově se prosadil pouze Filip Veselý, ale poslední slovo měli hosté, přesněji Ingo Kuhlilauenstein, který upravil na konečných 3:7.

„Jeden zápas sice sezonu nedělá, každopádně se ale ukazuje, jak úzké jsou parahokejové soupisky a jak hodně může soutěž ovlivňovat nákup zahraničních špičkových hráčů,“ doplnil k utkání Chlubna.

SKV Sharks Karlovy Vary – Parahokej Havířov 3:7 (1:3, 1:2, 1:2). Branky a nahrávky: 13. Michalčín (Wágner, Zelinka), 17. Veselý, 41. Veselý (Wágner) – 4. Bakke, 12. Kalegaris, 14. Bakke, 24. Forgo (Bakke, Kuhli-Lauenstein), 28. Oiseth (Bakke), 36. Bakke, 44. Kuhli-Lauenstein. Rozhodčí: Červenka, Motl. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 59. SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Wágner, Zelinka, Haas – Michalčín, Berger, Jeřábek, Veselý, Karafiát. Trenér: Miroslav Hrbek. Parahokej Havířov: Lepáček – Kudrna, Fojtík, Bakke, Staněk – Oiseth, Kalegaris, Kuhli-Lauenstein, Mlčák, Forgo. Trenér: Richard Strnadel.