Hráči Baníku však během zápasu dvakrát vedli o dvě branky, ale vedení neudrželi, když o všem rozhodla závěrečná dvacetiminutovka, během které hosté vstřelili dvě branky, a dosáhli tak na premiérové body v základní části. „Ukázali jsme sílu a charakter,“ řekl po zápase trenér Šumperka Lukáš Majer.

„Dostali jsme se proti nesmírně kvalitnímu soupeři z 1:3 a 2:4, což ukazuje sílu našeho týmu,“ pochvaloval si kouč Draků dokonalý obrat, který přinesl jeho týmu první bodovou radost v Chance lize.

Naopak pro Sokolov to byla druhá prohra, čímž se propadl na dno tabulky. V dalším utkání se představí baníkovci v sobotu 24. září od 17.00 hodin na ledě Frýdku--Místku, který se po třetím kole drží se čtyřbodovým ziskem na sedmé příčce.

HC Baník Sokolov – Draci Pars Šumperk 4:5 (3:2, 1:1, 0:2). Branky a nahrávky: 3. Vracovský (Pohl, Tomek), 13. Kverka (Safin, Pohl), 17. Tomek (Tomi), 25. Zadražil (Švec) – 12. Eliáš (Kohút), 19. Kunst, 28. Kohút (Bernat), 46. Žálčík (Bartoš, Drtil), 52. Průžek (Vachutka). Rozhodčí: Kostourek, Petružálek – Korkment, Beneš. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 420. Sokolov: Cichoň – Weinhold, Pohl, Jan Novák, Klejna, Rulík, Krejčí, Tomek – Vracovský, Kverka, Kružík – Safin, Zadražil, Hauser – Tomi, Jurčík, Švec – Ton, Rohan, Stehlík. Trenér: M. Štrba.