Karlovarská Aréna čekala na první gól pouze do 7. minuty. To rozjásal fanoušky Energie Tomáš Rachůnek, který dotlačil puk po příhře Ondřeje Procházky do olomoucké svatyně. Poté Varáci zahrozili Ondřej Beránkem či Vítem Jiskrou, který orazítkoval olomouckou klec.

Dlouho to vypadalo, že i přes šance hostů Energie udrží čisté konto. Realita ale byla jiná, v 18. minutě se Olomouc na domácí výběr gólově dotáhla, když David Škůrek propálil z modré, vše co mu stálo v cestě. Kohouti ve druhé třetině dokázali překlopit ukazatel skóre na svou stranu.

Ve 25. minutě našel Jakub Orsava nikým nehlídaného Silvestera Kuska, který poslal hosty poprvé v utkání do vedení. Poté si jak Energie, tak i Olomouc vytvořily několik dobrých příležitostí, ale již bez změny skóre. V závěrečné třetině se hnala Energie za vyrovnáním, ale střelecky se ji nedařilo.

Navíc v závěru nevyužila přesilovou hru, a tak šla do risku, když v 59. minutě zamířil na střídačku gólman Habal, a domácí to zkusili v šesti. Jenže hosté po osmadvaceti vteřinách power-play Varů potrestali, kdy se po chybě Bartejse zapsal do střelecké listiny Jakub Navrátil.

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 1:3 (1:1, 0:1, 0:1). Branky a nahrávky: 7. Rachůnek (O. Procházka, Gríger) – 18. Škůrek (Navrátil, Macuh), 26. Kusko (Orsava, Knotek), 59. Navrátil. Rozhodčí: Jeřábek, Sýkora – Ondráček, Gerát. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 3 537. Karlovy Vary: Habal – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, McFadden, Bartejs, Havlín – Kangasniemi, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Gríger, O. Procházka – Redlich, Jiskra, Hladonik – Čihař, Koffer, Kružík. Olomouc: Konrád – Ondrušek, Škůrek, Sirota, Rutar, Švrček, Černý, Řezníček – Kunc, Macuh, Navrátil – Klimek, Nahodil, Bambula – Kusko, Knotek, Orsava – Menšík, Anděl, P. Musil.