„Věřili jsme, že po těch dvou vítězných zápasech se to mužstvo stmelí a půjde do toho úplně jinak, než předvedlo, ale bohužel. Vary lépe bruslily, hrály do obrany, zarputileji než my v osobních soubojích. Představovali jsme si od mužstva úplně jiný výkon, ale bohužel se nám to nepodařilo," prohlásil zklamaně domácí kouč Radim Rulík.

Karlovarští odstartovali podkrušnohorské derby trochu nešťastně, když už po 42 vteřinách fauloval vysokou holí jejich kapitán Bičánek a inkasoval trest na dvě plus dvě minuty. Slibnou výhodu však zanedlouho pokazil domácí bek Kubát, jenž si pomohl sekáním při úniku Gorčíka. Ten i přesto zvládl zakončit a Janus musel vytáhnout dobrý zákrok.

„Nám to oslabení paradoxně pomohlo, naši hráči jako by se tak dostali do zápasu," všiml si asistent hostujícího kouče Karel Mlejnek. Jen co se poměr sil na ledě vyrovnal, začali hosté přebírat iniciativu, byli o něco živější a Janus musel řešit ošemetnější situace. Při jedné z nich ho zachránilo až příliš dlouhé přemítání Rodneyho nad zakončením. Na začátku 12. minuty si Litvínov zahrál poprvé přesilovku, když svou holí fauloval opět Bičánek. A domácí se nepoučili – Rohan vybojoval puk ve středním pásmu a povedenou ranou otevřel v oslabení skóre.

Druhé dějství příliš vzruchu nenabídlo. Až na konci 36. minuty zůstal kotouč volně za Závorkou, jeden z hostujících hráčů ho ale skokem plavmo odklidil včas do bezpečí. Hosté přesto navýšili své vedení, když najíždějící Benák usměrnil Maroszovu nabídku. „Byla to věc spoluhráčů, kteří mě tam takhle uvolnili. A hlavně pak Rosti Marosze, jak mě skvěle našel. Já mu za to děkuju," uvedl hostující obránce Václav Benák.

Po návratu ze šaten oživil už po 28 sekundách naděje domácích Kubát, jenž netradičně vyřešil přečíslení, když zvolil místo nahrávky kousek za modrou čárou nekompromisní ránu na Závorku a byl úspěšný. „Sice jsme tam dostali, ale pořád to bylo výborně rozehrané a věřili jsme, že tady urveme tři body," přiblížil rozpoložení hostů Benák.

V polovině třetí části nabídl Piroš svým faulem Západočechům 25 vteřin dvojnásobné přesilovky, ti si sice kloudnou příležitost nevypracovali, jenže Hüblův další prohřešek tuto výhodu vzápětí prodloužil o déle než minutu. I v tomto případě Verva skvěle bránila, jenže v pokračující klasické přesilovce vyrazil Janus betonem Benákovu bombu přímo před Rachůnka, jenž nezadržitelně pálil do odkryté branky – 1:3.¨

Definitivu pak zajistil hostům o 69 vteřin později Gorčík, který zasadil zaskočeným domácím čtvrtý úder. „Sám nevím, jak z toho ven. Uvidíme. Celou dobu od začátku sezony víme, že nám to nešlape. Budeme se k tomu muset postavit trošku jinak. Věci, které fungovaly minulou sezonu, tak tento systém hrát nemůžeme a budeme muset hrát jinak. Nemáme takovou lehkost, do zápasů jdeme opatrněji, je to i v hlavě," prohlásil kapitán poražených Michal Trávníček.

LITVÍNOV – K. VARY 1:4 (0:1, 0:1, 1:2). Branky a nahrávky: 41. Kubát (Trávníček) – 13. T. Rohan, 38. Benák (Marosz, T. Rachůnek), 53. T. Rachůnek (Benák), 54. Gorčík (Osmík). Rozhodčí: Hribik, Hrubý – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4124.
Litvínov: Janus – Gula, Kubát, T. Pavelka, Baránek, F. Pavlík, Frolo – M. Hořava, Hanzl, Lukeš – Jánský, Hübl, Trávníček – Válek, Havlíček, Piroš – Jurčík, Smolka, Gerhát. Trenéři: Rulík, Weissmann a Šlégr.
Karlovy Vary: Závorka – T. Dvořák, Bičánek, Benák, Sičák, Rodney, Gulaši, Redlihs – Huna, Marosz, T. Rachůnek – Bartek, Bulík, Duda – Koblasa, Kůs, Vachovec – Gorčík, Osmík, T. Rohan. Trenéři: Oremus a Mlejnek.