„Hlavní rozdíl byl, že Sparta nastoupila kompletní, zatímco my jsme museli oželet marody Geiera a Zelinku,“ připomněl na úvod šéf karlovarského klubu Jan Chlubna absenci dvou klíčových hráčů Karlových Varů. Kdo očekával gólové hody, když k tomu dva vzájemné zápasy ze základní části vybízely, Sharks je opanovali v poměru 9:0 a 9:1, tak musel být zklamán.

„První třetina překvapivě patřila nám, když jsme i v osmi hráčích měli více ze hry, vytvořili si šance, byly tam nějaké tyčky, ale bez brankového efektu,“ podotkl Chlubna k první třetině, která skončila bezbrankovou remízou. To v té druhé přišel na pořad klíčový moment duelu, jak se později ukázalo.

Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub Karlovarského kraje.
FINÁLOVÁ ANKETA: Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub Karlovarského kraje

V 18. minutě totiž překonal sparťanského brankáře Michala Vápenku karlovarský útočník Václav Kovářík, který svůj tým nasměroval k cennému vítězství. „Do druhé třetiny jsme vstoupili úspěšně, ujali jsme se vedení, když Kovářík prostřelil chumel hráčů před brankou Sparty, a pak si vedení hlídali,“ poukazoval Chlubna. Ve třetí periodě šla Sparta za vyrovnáním, ale i přes velkou šanci Zdeňka Krupičky v závěru vyšla gólově naprázdno.

„Šlo vidět, že nám postupně docházely síly, a Sparta se s vidinou vyrovnání hnala dopředu, vytvořila si nějaké šance, tu největší v samotném závěru, ale bez úspěchu, a my tak dosáhli na velmi cennou výhru,“ neskrýval Chlubna radost po hubené, ale o to cennější výhře.

Házená Kynžvart – Sokol Písek 36:29 (19:13).
FOTO: Demolici Písku režírovala mladá puška Kynžvartu Vávrová, dvanácti góly

Ta jeho tým přiblížila vytouženému finále. Nejdříve ale musí zvládnout odvetu, která bude k vidění v sobotu 18. února v karlovarské KV Areně od 17.00 hodin. Případný rozhodující duel semifinálové série pak bude na programu v neděli 19. února opět v KV Aréně od 10.00 hodin.

„Je to paráda, jelikož jsme duel zvládli i bez dvou pilířů našeho týmu, když osmička statečných předvedla he᠆roický výkon,“ dodal k duelu Chlubna.

Sparta para hokej – SKV Sharks Karlovy Vary 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). Branka a nahrávka: 18. Kovářík (Sedláček). Rozhodčí: Nosek, Synek. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 35. Stav série: 0:1. Sparta para hokej: Vápenka – Zapletal, Raul – J. Krupička, Z. Krupička, Novotný, Frolík, Jirsa, Ohar, Bečvář, Kapko. SKV Sharks Karlovy Vary: Mach –Hass, Wágner – Jeřábek, Veselý, Kovářík, Sedláček, Karafiát.