Po velkém boji javorovým listům podlehli 0:1, i když v závěru sahal výběr reprezentačního trenéra Jiřího Břízy po vyrovnání. Po těsné prohře tak český výběr zamířil do skupiny o konečné 5. až 8. místo. Naopak Kanada, která je je horkým adeptem na paralympijské zlato, postoupila do bojů mezi nejlepší čtyřku, která bude bojovat o medaile.

Sledge hokejisté začali utkání náporem a hned v úvodní minutě Rempel ve velké šanci orazítkoval tyčku Vápenkovy branky. Češi však rychle odhodili respekt, v 7. minutě poslal svou střeleckou vizitku Watsonovi v brance Kanady Motyčka, ale bez gólového efektu. Kvalitní sledge hokej pokračoval i nadále, hrálo se nahoru dolů, a více střeleckých příležitostí si vytvořili Kanaďané, i přesto skončila první třetina bez branek.

I ve druhém dějství se bylo na co koukat. Aktivnějším týmem byla Kanada, která české obraně řádně zatápěla, především pak při vyloučení Šafránka, kdy Dixon nastřelil tyčku české branky. Do šance se ale dostali i Češi. Ve 22. minutě dostal Hábl puk šikovně do jízdy, popostrčil jej Bergerovi mezi kruhy, jehož střelu jen s vypětím všech sil vytáhl gólman Watson na tyčku.

O minutku později se již skóre měnilo, v neprospěch Česka. To když Westlake dostal puk od zadního mantinelu před Vápenkovu branku, odkud poslal puk nechytatelnou ránou nad rameno českého gólmana. Svěřenci trenéra Břízy však i po inkasovaném gólu pokračovali v sympatickém výkonu, Kubeš se ale střelou z pravého kruhu neprosadil a ve druhé části už se toho příliš neudálo.

I ve třetí třetině hráči Kanady řádně prověřovali gólmanský um brankáře Vápenky, který pochytal i nemožné. Pozadu však nezůstal ani český výběr, ale šance Paláta, Bergera či střely Geiera správný cíl nenašly. Kanaďané tak ani napotřetí ve skupině A neprohráli, i když se tentokrát museli spokojit s jednobrankovým vítězstvím.

Česko – Kanada 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). Branka: 23. Westlake (Bridges).
Česká republika: Vápenka (Hulín) – Kvoch, Kubeš, Hrbek, Motyčka, Berger – Geier, Hábl, Krupička, Šafránek, Fojtík, Palát, Raul.