Nepovedený středeční zápas Karlovy Vary poznamenal pouze v pozitivním duchu. Energetici od prvních minut nešetřili důrazem ani pohybem a Přikryl v brance Sparty musel mnohem častěji prokazovat své kvality. Přesto už v páté minutě inkasoval. Skladaný prudce nahazoval od modré čáry a hrdina předchozího utkání Vykoukal smolně usměrnil puk do vlastní sítě.

Hosty v rozletu zabrzdilo vyloučení, ve kterém Pražané poprvé zahrozili. Netík krásně prokličkoval od poloviny hřiště až před Mensatora, jenž musel vytáhnout přesný zákrok betonem. V 11. minutě už ale bylo vyrovnáno. Netík našel dlouhou příhrou najetého Tona, který svůj brejk bezpečně proměnil střelou do horního růžku.

Hned z protiútoku opět sahali po vedení Západočeši. Kumstát zamířil mezi Přikrylovy chrániče a kotouč se zastavil až o pravou tyčku. Horko bylo před přestávkou i na druhé straně, kde Koreis zachytil chybnou rozehrávku a Mensator v poslední chvíli zachraňoval svůj tým rychlou lapačkou.

Atraktivní hokej s vysokým nasazením na obou stranách byl k vidění také v dalším průběhu. Karlovarští hrozili Hluchým, který se ocitl v přečíslení s Kristkem, nebezpečně pálil Řezníček v přesilovce a důrazně si počínal v brankovišti také Kumstát. Sparťané byli blízko úspěchu zejména díky hbitému Brošovi, s jehož pokusy měl Mensator několikrát hodně starostí. Podruhé do šaten šli ale spokojenější Karlovarští. Procházka se dostal po rychlém přechodu do útoku ke střele, kotouč opět tečoval smolař Vykoukal, a Přikryl byl bezmocný.

Napětí doslova do posledních vteřin zápasu zajistil čtyři minuty po návratu z šaten Langhammer, který pohodlně dorazil puk za Mensatorova záda Netíkovu střelu od modré. V dalších minutách se povzbuzená Sparta tlačila za vítězným gólem, ale bojovní Západočeši odolávali. Skvělý Mensator ustál Netíkovu skrytou střelu, pohlídal si Vykoukalovu ránu z první a nerozhodný stav udržel i po přečíslení Hromase s Podlešákem.

O vítězi druhého semifinále tak muselo rozhodnout až po šedesáté minutě. Když už vše směřovalo k samostatným, nájezdům, vložil v čase 69:55 Řezníček do Kumstátovy přihrávky hůl a poslal první bod na západ Čech.

Karel Psohlavec, Jan Čech

Sparta – Karlovy Vary 2:3 pp

Stav série: 1:0.

Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 – 0:1. Branky: 11. Ton (Netík), 44. Langhammer (J. Hanzlík, Netík) – 5. Skladaný, 35. Procházka (Melenovský), 70. Řezníček (Kumstát, Němec). Rozhodčí: Hradil, Husička – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 9471.

HC Sparta: Přikryl – Pilař, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Hudec – Broš, Kratěna, Výborný – Ton, Langhammer, Netík – Hromas, Hrdel, Koreis – Látal, Podlešák, Kafka. Trenér: František Výborný.
HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Řezníček, Mudroch, Prošek, Duben, Čutta, K. Černý, Bombic – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Pech, Kristek, Hluchý – M. Procházka, Melenovský, Skladaný – Dej, Sailer, Zucker. Trenér: Josef Paleček.