Finále hokejové extraligy slibuje napínavé pokračování. V pátek zvítězily Karlovy Vary na ledě soupeře. V sobotu už si Slavia domácí výhru pohlídala.

Co bylo jinak než o den dříve?

Vývoj skóre: Slavia vstřelila úvodní branku.
„Uklidnila je. První tři góly jsme dostali těsně po oslabení nebo při něm. Byli jsme nedisciplinovaní,“ uvažoval západočeský kapitán Václav Skuhravý. „ Když vedete, hraje se jinak,“ říkal Roman Červenka, slávistický útočník.

Taktika: Vary se hůř dostávaly ze středního pásma.
„Takové byly pokyny, abychom tam byli mnohem důraznější,“ poodkryl zákulisí Igor Rataj. Slavia tentokrát zvládla i defenzivu. „Soustředili jsme se na ni,“ uznal také Jiří Kalous, asistent kouče Růžičky. Karlovarský obránce Jiří Hanzlík naopak podotkl: „Když nedokážeme dostat puk za modrou, plynou z toho pro nás jen komplikace.“

Osobnosti: Kumstát nezářil, Svoboda nedělal chyby.
„Říkali jsme si, že si na Kumstáta a Skuhravého musíme dávat větší pozor,“ popisoval Červenka. Gólman Slavie Svoboda ještě po pátečním utkání přiznával: „Tři góly beru na sebe.“ V sobotu už nic takového říkat nemusel.

Vyvrcholení: Gól v power play.
„Na bránu jsem vůbec nemířil, byl to náhodný gól,“ smál se jeho autor Jaroslav Bednář.

Diváci: Rekordní návštěva.
„Když jsem to slyšel, řekl jsem si: super, že na nás chodí tolik lidí,“ říkal Jakub Klepiš. Mnoho rozdílů, že? Jen výchozí pozice do dalších zápasů zůstala stejná. Slávisté nadále ví: Musíme ve Varech vymazat jednu domácí porážku.