Gólový účet zápasu otevřel na olomouckém stadionu v 10. minutě Jakub Orsava, kterému se v předkole play-off velice dařilo a prosadil se ve všech čtyřech duelech. Karlovarští se snažili srovnat skóre, ale v úvodní dvacetiminutovce se jim odpovědět nepodařilo, zásluhou kvalitního výkonu Branislava Konráda v olomouckém brankovišti.

Do druhé třetiny si tedy Energie odnesla těsné manko, které se ve druhé části snažila velice aktivně smazat. Jenomže ve 32. minutě ztratil Vladislav Habal kotouč z dohledu a všiml si ho až snajpr Jakub Orsava, který bekhendem navýšil náskok Mory. Současně se sirénou signalizující konec druhého dějství ještě Stříteský vypálil na domácí klec, čímž se strhla velká mela. Hlavními aktéry byl Stříteský s Bambulou a vedle si ještě vyřizoval účty Pulpán s Ondruškem.

I třetí dějství bylo vyrovnané, ale Karlovým Varům scházela střelecká aktivita, která by vyústila v kontaktní gól energetiků. Deset minut před koncem skončil zápas pro Ondřeje Dlapu, ten sestřelil Kuska a hosté se museli obejít bez urostlého beka.

V 53. minutě Hanáci využili početní převahu, když se po Habalově zákroku odrazil kotouč na hůl Jana Knotka, jenž se v koncovce nemýlil. Domácí začali mít herní převahou, která poslala do úniku znovu Orsavu, ale důležitý aktér této série svůj třetí gól nepřidal. Kohouti ovládli poslední duel předkola play-off a radují se z postupu do čtvrtfinále.

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Branky a nahrávky: 11. Orsava (J. Káňa, Rašner), 32. Orsava (P. Musil, Rašner), 53. Knotek (Orsava, J. Káňa). Rozhodčí: Šír, Ondráček – Svoboda, Hynek. Vyloučení: 4:3. Vyšší tresty: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 5 273. Konečný stav série: 3:1. Olomouc: Konrád – Ondrušek, Dujsík, Rašner, Škůrek, Řezníček, Švrček, T. Černý – J. Káňa, P. Musil, Orsava – Kusko, Knotek, Bambula – Anděl, Klimek, Navrátil – Kucsera, Menšík, Rutar. Trenér: Jan Tomajko. Karlovy Vary: Habal – Stříteský, Pulpán, Mikyska, Huttula, Havlín, Dlapa, Bartejs – Redlich, Rachůnek, Kružík – Kohout, Kofroň, Koffer – Koblasa, Jiskra, Hladonik – Gríger, Černoch, O. Beránek. Trenér: David Bruk.

KAMILA STŘÍTESKÁ STRÖER