Severočeši jsou z účasti v play-out velice zklamaní. Do posledního kola bojovali na Slavii o účast v předkole. Nakonec se vyřazovacích bojů nedočkali, když prohráli po samostatných nájezdech. Přesto i domácí, stejně jako tým Energie, chtějí sezonu dohrát důstojně. „Pokud se někdo podívá na tabulku, tak se už hraje jen o postavení na jedenáctém a dvanáctém místě. Vše ostatní je už dané. Nicméně všichni naši hráči respektují rozlosování soutěže a chtějí soutěž se ctí dohrát. Nepřejeme si, aby se z těchto zápasů stala nějaká fraška," řekl před zápasem trenér Karel Mlejnek.

S nadsázkou se tak dá říci, že  už začala příprava na novou sezonu. „Na to se mi velice těžko reaguje. Upřímně stále nevíme, kdo v Karlových Varech zůstane i příští rok a také nemůžeme sledovat hráče, kteří momentálně hrají v Sokolově, které bychom rádi v utkáních viděli. Baník se dostal do semifinále druhé ligy a pevně věříme, že se probojuje do baráže o první ligu. Takže ve své podstatě ani nemá cenu někoho ze Sokolova brát, protože ten má teď přednost," přidal kouč.

Energie odjede do Litvínova pouze se třemi kompletními formacemi. „Trio Vachovec, Koblasa, Tomeček jsme uvolnili pro potřeby juniorky. Kluci odletěli do Moskvy, kde hrají zápasy osmifinále MHL. My si musíme vystačit s hráči, které máme," dodal Karel Mlejnek před odjezdem týmu do Litvínova.