Plzeňané si tak vybojovali další duel, který se hraje v ČEZ Areně v neděli od 18.10 hodin.
Právě bojovnost indiány zdobila nejvíce. Domácí hráči se rvali o každý puk, padali do střel a i v ve vlastním oslabení dokázali hru soupeře eliminovat tak, že se do šancí Litvínovští dostávali minimálně.

Slibný náskok si indiáni vypracovali hned v první třetině. Dvakrát skóroval Vostřák, třetí gólový zásah přidal Stránský, který šikovně tečoval ránu St. Pierra od modré čáry.

Ve druhé dvacetiminutovce si pak Strakovu přihrávku před branku srazil do vlastní sítě litvínovský zadák.
Vychytanou nulou se blýskl v brance indiánů Horčička a on i jeho spoluhráči si poslední dvě minuty utkání mohli vychutnat ovace vestoje aplaudujících diváků.

"Utkání se rozhodlo v úvodní třetině. Pak už jsme ho kontrolovali," uvedl po utkání domácí asistent Milan Razým. "Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,protože jsme byli hokejovější a soustředili jsme se jenom na hokej. Chtěl bych klukům poděkovat za to, že v sobě našli osobní statečnost a bojovnost. Dokázali, že svoji kůži neprodají jen tak lacino a vynutili si další zápas," dodal Razým.

Fakta: HC Plzeň 1929 - Benzina Litvínov 4:0 (3:0, 1:0, 0:0), stav série 1:2.

Branky a nahrávky: 4. Vostřák (Vlasák, J. Jeřábek), 14. Vostřák (Vlasák, Jiří Hanzlík), 15. Stránský (St. Pierre, Modrý), 24. Straka (Vlasák). Rozhodčí: Husička, Homola - Kalivoda, Pouzar. Vyloučení: 11:12, navíc Volke (Litvínov) 10 min. Využití: 3:0.

Diváci: 7 764. Třetiny: 3:0, 1:0, 0:0. Stav série: 1:2.
Plzeň: Horčička - St. Pierre, Modrý, J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benák, Frolo, Dresler - M. Heřman, Jan Kovář, Dvořák - Vostřák, Straka, Vlasák - Lammers, Slaney, Johnson - Stránský, Petruška, T. Rachůnek - od 35. navíc Plášek. Trenéři: M. Jelínek a Razým.