Další zápas ze spodních pater tabulky čeká energetiky dnes v KV Areně. Na ledě velké haly se představí Verva Litvínov a i v tomto případě půjde o souboj, kde se bude hrát o šest bodů. Klání začíná v 18:10 hodin.

Vraťme se ale ještě k utkání s Mladou Boleslaví. Martin Pešout, jinak asistent na levičce Energie, byl po zápasu spokojený. „Jsme moc rádi, že se nám podařilo klání zvládnout. Především po psychické stránce. Není jednoduché hrát o tu pozici, o kterou se bojovalo. Doma je to ještě mnohem horší. Dokázali jsme to zvládnout i co se týče kondice. Máme v plánu čtyři zápasy během sedmi dnů a k tomu navíc musíme počítat i cestu do Třince. Za všechno, co tentokrát hráči předvedli, si zaslouží poděkování. Hráli disciplinovaně a to nebylo jednoduché. Utkání rozhodly branky v přesilovkách a třetí třetina se už jen dohrávala,“ popsal úterní duel.

Teď už k zápasu s Litvínovem. Na lavičce Vervy před utkáním dochází ke změnám. Mužstvo povede Jiří Kučera s Viktorem Lukešem. Společně s touto dvojicí povede realizační tým Jiří Šlégr, jenž je v současnosti i poslancem Parlamentu České republiky.

Stejně jako s Mladou Boleslaví i v tomto zápase půjde Energii o hodně. „Předpokládám, že to bude stejně emotivní jako úterní souboj. Bude se hrát o desítku a pokud uspějeme za tři body, tak se posuneme před Litvínov. Což je náš cíl a my pro jeho splnění uděláme maximum,“ říká na úvod svých prognóz trenér Baďouček.

Verva má stejně jako každý jiný tým v extralize své silné i slabé stránky. „Myslím si, že lepší jsou v útoku. Mají šikovné hráče, kteří se umí prosadit z brejku. Nebezpeční budou i na přesilovkách. V těch se jim celkem i daří,“ vyzdvihuje Václav Baďouček kvality soupeře.

A jaké jsou zápory? I na to znal odpověď. „Jejich obránci dělají pod tlakem chyby a my musíme hrát tak, abychom je k nim donutili. Navíc bych si moc přál, aby se nám dařilo v přesilovkách jako s Mladou Boleslaví. Když nám to takto půjde, tak věřím v úspěch,“ pokračuje.

Utkání s Bruslařským klubem bylo o soubojích. „Nikdo se vážně nezranil, takže sestavu měnit nebudeme. Pokud se někomu nestane něco na rozbruslení,“ dodal karlovarský lodivod na závěr.