Speciální utkání 32. extraligového kola začíná v 17 hodin a Energie už potřebuje zabrat, protože prohrála šest z posledních sedmi zápasů.

„Nejsme v ideálním rozpoložení. Ale nadále věříme naší práci a našim hráčům. Uděláme nyní vše pro to, abychom se dobře připravili na to výroční utkání a potěšili naše diváky,“ prohlásil asistent trenéra Vojtěch Šik.

„Zápas bude mít slavnostní punc a my ho prostě musíme pro ty dvě legendy vyhrát,“ připomněl, že před utkáním s Litvínovem bude uveden do Síně slávy karlovarského hokeje dlouholetý majitel klubu Karel Holoubek. Ocenění se dočká i někdejší kapitán Václav Skuhravý, jenž dovedl Energii v roce 2009 k mistrovskému titulu. Jeho číslo 34 bude vyřazeno ze sady dresů. Výroční zápas ale přichází pro Energii v kritické fázi sezony. Na Štěpána totiž pod novým koučem Davidem Čermákem zabral českobudějovický Motor, který vyhrál 4:1 na ledě Mountfieldu HK a odsunul karlovarské hokejisty na předposlední místo tabulky. A bodově se jim přiblížilo i Kladno, které vyhrálo právě v Litvínově (3:2).

„Tabulka je jedna věc, ale hlavně musíme koukat sami na sebe. Makáme naplno v tréninku a i v Plzni bylo vidět, že tam hráči nechali vše. Věříme, že tou tvrdou prací se to otočí a budeme zase úspěšní,“ věří karlovarský asistent Vojtěch Šik.

Do utkání s Litvínovem nastoupí Energie ve speciální sadě dresů, část z nich pak půjde do dražby.

Přinesou týmu štěstí?