Hokejisté Litvínova prohráli ve 3. kole skupinyo udržení v extralize s Karlovými Vary 3:4. Severočeši měli sice v podkrušnohorském derby na své straně vedení 2:0 a 3:1, ale promarnili ho a ve třetí třetine rozhodl o výhře Energie útočník Tomáš Sýkora. Litvínov tak nevyužil zaváhání poslední Mladé Boleslavi na ledě Slavie, a má tak na ni i nadále k dobru pouze tři body.

Západočeši jsou na tom o poznání lépe. Na zatím poslední Mladou Boleslav mají náskok 9 bodů a bez větších problémů se mohou soustředit na další zápas venku. Ten se hraje až v pátek v Edenu.

Trenér Viktor Lukeš z Litvínova se na své svěřence hodně zlobil. „Nezačali jsme špatne, měli jsme dvoubrankový náskok a mohli jsme zvýšit na 3:0, ale dostali jsme branku a najednou náš tlak odezněl. Opět jsme se dostali do dvoubrankového
vedení, ale nevážili jsme si toho, hráli jsme laxně a Vary nám ukázaly, že pokud si toho nebudeme vážit, nemůžeme sbírat body. Energie nám dala lekci z produktivity, a proto vyhrála,“ poznamenal zklamaný trenér.

Asistent na lavičce karlovarské Energie Martin Pešout se radoval ze tří bodů. „Přestože to bylo utkání play-out, tak mělo svou kvalitu. Domácí měli výborný pohyb, dostali nás pod tlak. Měli jsme štěstí v koncovce, kdy jsme dvakrát vyrovnali  se štěstím. Domácí hráli dvakrát dvojnásobnou přesilovku, v závěru i šest na čtyři, ale neproměnili nic. I proto asi tentokrát nevyhráli,“ doplnil Pešout svého litvínovského kolegu.