První třetina přinesla hned tři přesilovkové góly. První z nich padl v 8. minutě, kdy využil stínění před hostujícím brankářem Kloučkem Jaromír Kverka, který zařídil Baníku vedení. Hosté však oplatili domácím stejnou mincí, když v 15. minutě Jan Zdráhal nasměroval puk střelou zápěstím za Michajlova záda. Sokolov si záhy vzal vedení zpět. V 18. minutě nahodil sokolovský Tomáš Tomek v přesilové hře puk na branku Pardubic a ten následně zapadl ke vzdálenější tyči pardubické svatyně.

Velkolepá tečka. Samurajové na Christmas Cupu dosáhli na čtyřiačtyřicet medailí. Foto: Oksana Dobei
OBRAZEM: Velkolepá tečka. Samurajové na Christmas Cupu vykutali 44 medailí!

Ve druhé třetině využil Baník i třetí přesilovku, kterou gólově zúročil Jan Pohl. Jenže Pardubice dokázaly dvoubrankové manko smazat. Ve 45. minutě navrátil soupeře zpět do zápasu kontaktní brankou Jakub Lichtag a ve 49. minutě bylo srovnáno, to přesně zamířil Ondřej Matýs.

Nakonec zlomový moment duelu přinesl jeho závěr. V 59. minutě Sokolov využil čtvrtou přesilovku, kterou přetavil ve čtvrtou branku David Kofroň, a vše pak uzavřel při power-play hostů střelou do prázdné branky Vojtěch Tomi.

Dnes se představí hráči Sokolova v hlavním městě, kde je čeká 28. kolo Chance ligy, ve kterém se střetnou od 18.00 hodin s pražskou Slavií.

FK Ostrov. Ilustrační foto.
ANKETA: Hlasujte pro svého favorita. Takové branky padaly během podzimu

HC Baník Sokolov – HC Dynamo Pardubice B 5:3 (2:1, 1:0, 2:2). Branky a nahrávky: 7. Kverka (Pohl, Kofroň), 18. Tomek (Jan Novák, Kverka), 32. Pohl (Kverka, Hauser), 58. Kofroň (Kverka, Rohan), 60. Tomi – 15. Zdráhal (Matýs, Půhoný), 45. Lichtag (Hanousek, Sýkora), 49. Matýs (Půhoný, Nedbal). Rozhodčí: Zubzanda, Květoň – Belko, Baxa. Vyloučení: 6:6. Využití: 4:1. Diváci: 385. Sokolov: Michajlov – Jan Novák, Tomek, Pohl, Baláž, Weinhold, Krutil, Klejna – Hrabík, Kverka, Kofroň – Berka, Vrhel, Hauser – Osmík, Rohan, Tomi – Hajný, D. Novotný, Rulík.