Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří už ve 3. minutě otevřeli skóre zápasu. Ondřej Jurčík střelou zpoza kruhů propálil Dominika Frodla, který se stačil pukem pouze ohlédnout. V následné přesilové hře se Litvínovu podařilo navýšit, když dělovou ránu od modré čáry vyslal Janis Jaks. Manko stihla Energie stáhnout ještě před koncem prvního dějství. Dalimil Mikyska si počkal na vhodný moment za kruhy a ve správný okamžik vyslal pohotovou střelu, která zapadla do litvínovské sítě.

Ve druhé třetině Verva pokračovala v gólové nadílce. Ve 24. minutě se do úniku dva na jednoho vydal Nicolas Hlava s Petrem Koblasou a druhý jmenovaný vyprášil pavučiny ve Frodlově svatyni. O čtvrtou branku se pak postaral Marek Baránek bombou od modré čáry. Energie se snažila ovlivnit výsledek, ale na brankáře Šimona Zajíčka se energetikům nedařilo najít recept.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupila Energie aktivně, ale střelecká impotence jí zůstala. I přes mnohé pokusy se Karlovarským nepodařilo najít recept na brankáře Vervy a ovlivnit skóre zápasu. Litvínov si zbytek utkání už výsledek pohlídat a z Karlových Varů si odváží tříbodový zisk a sedmou výhru v řadě.

HC Energie Karlovy Vary - HC VERVA Litvínov 1:4 (1:2, 0:2, 0:0). Branky a nahrávky: 14. Mikyska (O. Beránek, Černoch) – 3. Jurčík (Havelka, Demel), 9. Jaks (D. Kaše), 24. Koblasa (Hlava), 28. Baránek (D. Kaše). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 5477. Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš – Hynek, Hnát. HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Havlín, Dlapa, Pulpán, Stříteský, Mikyska – Hladonik, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Zetterberg – Koffer, Kofroň, O. Procházka. Trenér: David Bruk. HC VERVA Litvínov: Zajíček – Zile, Demel, Baránek, Jaks, Czuczman, Zeman, Šalda – Kudrna, Sukeľ, Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Válek, Kirk, Abdul – Jurčík, Gut, Havelka. Trenér: Karel Mlejnek.