Karlovy Vary - První ostré derby hostila v neděli v podvečer karlovarská KV Arena. V 9. kole hokejové extraligy tvrdě narazila domácí Energie na Litvínov. Severočeši si odvezli všechny body za vítězství 3:2.

27.9.2009 1

Karlovarský Kristek (vlevo) stíní před brankářek Litvínova Fraňkem.Foto: DENÍK/Jan Čech

Vývoj zápasu ale nenasvědčoval tomu, že by Energie neměla uspět. Na konci první třetiny se střelecky prosadila druhá karlovarská formace. Marek Melenovský našel Jaroslava Kristka a ten překonal Fraňka.

Do druhé třetiny ale litvínovský gólman nenastoupil. Nahradil ho Jaroslav Hübl, který za necelé čtyři minuty kapituloval také. Tentokrát po akci Pletky a dorážejícího Petra Kumstáta. Smrtící úder mohli energetici soupeři zasadit v pětiminutové přesilovce, ale ta doslova vyšuměla do ztracena. Udeřilo tedy na druhé straně. Ve 39. minutě vstřelil kontaktní branku Robert Reichel.

Domácí ve třetině hodně znervózněli a nakupili řadu chyb. Když ve 47. minutě vyrovnal Miroslav Gureň, tak potrestal hrubou chybu domácí obrany. Střelecký účet zápasu uzavřel necelé čtyři minuty před koncem Roman Vopat.

K. Vary – Litvínov 2:3

Třetiny: 1:0, 1:1, 0:2. Muž zápasu: Gureň. Branky a nahrávky: 19. Kristek (Melenovský), 24. Kumstát (Pletka) – 39. Reichel (Kroupa, Jánský), 47. Gureň (J. Černý), 56. Vopat (Gureň, Trávníček). Rozhodčí: Šindel, Hodek – Charvát, Pavlovič. Vyloučení: 3:3 + Zaťovič (KV) 10, Skuhrovec (Lit.) 5 + ko. Bez využití. Diváci: 4609.
K. Vary: Mensator – Němec, Dobroň, Prošek, Mucha, Brňák, Hájek, Parýzek, Schmidt – Košťál, Skuhravý, Dej – Melenovský, Kristek, Hluchý – Pletka, Pech, Kumstát – Zucker, Zaťovič, Haščák. Trenér: Paleček.
Litvínov: Franěk (20. J. Hübl) – Punčochář, Stříteský, Švarný, Gureň, Kubát, Kroupa, Skuhrovec, Poživil – Trávníček, Vopat, Lukeš – Gerhát, Černý, Reichel – V. Hübl, Kubinčák, Heinisch – Majdan, Bojer, Jánský. Trenér: Kučera.

27.9.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Marcel Vlasák, velitel karlovarské Městské policie

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se otevřely. Dnes a zítra přicházejí Češi k urnám

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku začali rozhodovat o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.