Vývoj zápasu ale nenasvědčoval tomu, že by Energie neměla uspět. Na konci první třetiny se střelecky prosadila druhá karlovarská formace. Marek Melenovský našel Jaroslava Kristka a ten překonal Fraňka.

Do druhé třetiny ale litvínovský gólman nenastoupil. Nahradil ho Jaroslav Hübl, který za necelé čtyři minuty kapituloval také. Tentokrát po akci Pletky a dorážejícího Petra Kumstáta. Smrtící úder mohli energetici soupeři zasadit v pětiminutové přesilovce, ale ta doslova vyšuměla do ztracena. Udeřilo tedy na druhé straně. Ve 39. minutě vstřelil kontaktní branku Robert Reichel.

Domácí ve třetině hodně znervózněli a nakupili řadu chyb. Když ve 47. minutě vyrovnal Miroslav Gureň, tak potrestal hrubou chybu domácí obrany. Střelecký účet zápasu uzavřel necelé čtyři minuty před koncem Roman Vopat.

K. Vary – Litvínov 2:3

Třetiny: 1:0, 1:1, 0:2. Muž zápasu: Gureň. Branky a nahrávky: 19. Kristek (Melenovský), 24. Kumstát (Pletka) – 39. Reichel (Kroupa, Jánský), 47. Gureň (J. Černý), 56. Vopat (Gureň, Trávníček). Rozhodčí: Šindel, Hodek – Charvát, Pavlovič. Vyloučení: 3:3 + Zaťovič (KV) 10, Skuhrovec (Lit.) 5 + ko. Bez využití. Diváci: 4609.
K. Vary: Mensator – Němec, Dobroň, Prošek, Mucha, Brňák, Hájek, Parýzek, Schmidt – Košťál, Skuhravý, Dej – Melenovský, Kristek, Hluchý – Pletka, Pech, Kumstát – Zucker, Zaťovič, Haščák. Trenér: Paleček.
Litvínov: Franěk (20. J. Hübl) – Punčochář, Stříteský, Švarný, Gureň, Kubát, Kroupa, Skuhrovec, Poživil – Trávníček, Vopat, Lukeš – Gerhát, Černý, Reichel – V. Hübl, Kubinčák, Heinisch – Majdan, Bojer, Jánský. Trenér: Kučera.