Domácí tentokrát výborně vstoupili do utkání. Jinými slovy šli do vedení. V 11. minutě ujel všem Martin Kohout, a i když mu na zádech doslova vysel jeden z obránců, tak se dokázal prosadit. jednou rukou přizvedl puk nad klečícím gólmanem Petráskem.

Jenomže ve druhé třetině Verva zápas dokázala otočit, a to v rozmezí necelé minuty. Nejprve se prosadil Marek Baránek, ještě v loni hráč Energie. jemu se povedlo nahodit puk na obránce Šenkeříka, který si nešťastně srazil do branky. To bylo v čase 25:28. Když svítilo na ukazateli skóre 26:24, tak se hosté radovali podruhé. Tentokrát mířil do černého Juraj Mikúš.

Vyrovnat se podařilo energetikům v 50. minutě, když střelu Martina Plutnara tečoval ze vzduchu Daniel Vrdlovec, který tak v baráži vstřelil již svoji čtvrtou branku. Domácí fandové v 56. minutě už slavili tři body po gólu Krejčího, ale to se přepočítali.

Marek Baránek vyrovnal necelé čtyři minuty před koncem a v prodloužení přiřkl druhý bod hostům Lukáš Doudera.

Energie Karlovy Vary – Verva Litvínov 3:4 pp

Třetiny: 1:0, 0:2, 1:0 – 0:1. Branky a nahrávky: 11. Kohout (Krejčí), 50. Vrdlovec (Plutnar, T. Rachůnek), 56. Krejčí (O. Beránek), 65. L. Doudera (Trávníček, Gerhát)) – 26. M. Baránek (Sörvik, Matoušek), 27. Mikúš (Sörvik, Hanzl), 57. M. Baránek (M. Hanzl). Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Brejcha, pešek. Vyloučení: 1:3. Využití: bez využití. Diváci: 5226.

K. Vary: Novotný – Šenkeřík, Podlipnik, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Krejčí – Flek, Balán, Rachůnek – Kohout, Kverka, Stloukal – Šafář, Skuhravý, Osmík – Vrdlovec, Tuominen, Beránek. Trenéři: Pešout, Mariška.

Litvínov: Petrásek – Baránek, Sörvik, Hunkes, Iberer, Sklenička, Frolo, L. Doudera – M. Hanzl, J. Mikúš, M. Růžička – Gerhát, Hübl, Lukeš – Matoušek, Řehoř, Trávníček – Jícha, Válek, Jurčík. Trenéři: Šlégr, Stránský, Weissmann.