Bitva o první místo s Porubou skončila ve středu pro hokejisty Baníku Sokolov těsnou porážkou 2:3. „Pro nás je to těžká prohra, protože jsme byli určitě vyrovnaným soupeřem. Poruba byla jasným favoritem, my jsme s nimi ale odehráli výborné utkání,“ poukazuje trenér Baníku Tomáš Hamara.

Jeho svěřenci dvakrát prohrávali, dvakrát dokázali srovnat stav. Na třetí zásah Poruby po 34 vteřinách třetí dvacetiminutovky již zareagovat nedokázali. „Je škoda našeho nástupu do poslední třetiny, kde jsme to nezvládli a dostali trošku laciný gól. Podcenili jsme situaci a nedohráli ji,“ přibližuje kouč Sokolova.

Klíčový moment zápasu. „Tahle lehkovážnost nás stála tři body, nebo minimálně vyrovnané utkání. To ale dělá tým Poruby silným, dokázali využít naše první zaváhání ve třetí třetině a rozhodli tím zápas,“ dodává Tomáš Hamara.

Trenér hornického celku ale musel své hráče pochválit, sedmi stovkám diváků připravili parádní podívanou. „Jinak musím hodnotit zápas z naší strany pozitivně, nasazení a bojovnost nám určitě nechyběly. Chybělo nám trochu štěstí v zakončení, ale trošičku i hokejovosti, která byla chvilkama více na straně Poruby, díky jejich zkušeným hráčům,“ přiznává Tomáš Hamara.

Naproti tomu domácí tým vsadil na své zbraně. „Díky tomu, že máme mladý tým, jsme se jim dokázali dravostí a bojovností vyrovnat. Měli jsme šance neproměnili jsme. Ve třetí třetině jsme měli tři přesilovky, nedokázali jsme je využít a Poruba si to výborně pohlídala,“ líčí Tomáš Hamara.

Silná pasáž Baníku přišla po vyrovnání na 2:2 ve druhé třetině. „Získávali jsme více ze hry, měli jsme tam tlak, šance, ale nedali gól,“ potvrzuje sokolovský kouč.

Na závěr Tomáš Hamara sportovně připustil, že výhra hostí byla asi zasloužená. „Díky hráčům za nasazení a bojovnost, ale Poruba byla o ten gól asi lepší.“

V sobotu se baníkovci představí v Jihlavě, v pondělí na státní svátek potom opět doma, od 17 hodin se postaví Benátkám.