Západočeši tak na 12. místě unikli na rozdíl čtyř bodů předposlední Olomouci a znovu si polepšili v boji o únik baráži. „Myslím, že jsem potřeboval v Karlových Varech čas na rozkoukání, jelikož v předchozím působišti mě pod trenérem Čadou hokej tři měsíce jenom ničil. Teď se dostávám do toho, co jsem hrával předtím," řekl novinářům Bartek, který na konci ledna před koncem uzávěrky přestupů odešel na západ Čech z Liberce.

S desetibodovou ztrátou pět kol před koncem na desátou Mladou Boleslav jen stěží může čtyřiatřicetiletý kanonýr pomýšlet na účast v play-off, ale angažmá v Karlových Varech si pochvaluje.

„Byl jsem velice překvapený, když jsem sem přišel, jaká je v mužstvu pohoda a jak mě spoluhráči přijali. Sice mi tři měsíce v Liberci sebraly trochu času, ale teď jsem tu a budu se snažit hrát co nejlépe," řekl Bartek.

Pochvaluje si spolupráci v útoku se Stanislavem Balánem a Radkem Dudou. „Myslím, že se v první lajně doplňujeme. Standa je centr, který nám rozdává puky. Radka jsem blíže neznal, jen jsme hrávali proti sobě. Ale jak maká a trénuje, to se jen tak nevidí. U něj vidím, že co doteď dělám, asi není dost. Je přínosné vidět, jak trénuje a žije s mužstvem. Doufám, že nám to takto půjde dále a budeme rozhodovat zápasy," dodal Martin Bartek.