Druhá perioda toho po hokejové stránce moc nenabídla, když na programu byla rozkouskovaná hra, prošpikována přesilovkami. Jednu z nich pak využili Hanáci ke vstřelení třetí branky, o kterou se postaral ve 31. minutě Jakub Orsava. Energetiky navrátil zpět do hry v závěrečné třetině Martin Kohout, který gólově zužitkoval ve 44. minutě samostatný únik.

Jenže posléze si vzala Olomouc tříbrankové vedení zpět, když v končící přesilovce nahodil puk na karlovarskou branku Karel Plášek mladší, když se puk se štěstím odrazil od brusle Stříteského za záda brankáře Energie Lukeše, který tak udělal tečku za utkáním.

HC Energie Karlovy Vary. Ilustrační foto.
A zase ta rolba. Olomouc ´oplácela´ Energii stejnou mincí, dnes se duel dohraje

Série předkola se přesune na západ Čech, kde čekají Energii dva domácí duely v KV Aréně. První se odehraje v sobotu 11. března od 15.30 hodin, druhý pak v neděli 12. března taktéž od 15.30 hodin.

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). Branky a nahrávky: 1. Kusko (Bambula), 12. P. Musil (Knotek, Orsava), 31. Orsava (P. Musil, Knotek), 47. Plášek ml. (Navrátil) – 44. Kohout (Dlapa, Rohan). Rozhodčí: Veselý, Šindel – Brejcha, Špůr. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 4 735. Olomouc: Lukáš – Dujsík, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, Mareš – Orsava, P. Musil, J. Káňa – Bambula, Knotek, Kusko – Plášek mladší, Klimek, Navrátil – Rutar, Strapáč, Kucsera. Trenér: Jan Tomajko. Karlovy Vary: Lukeš – Huttula, Mikyska, Stříteský, M. Kočí, Havlín, Dlapa, Rohan – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň. Trenér: David Bruk. Stav série: 1:0.