„Dnes to byl velice kvalitní zápas se spoustou šancí a vyloučení na obou stranách. Myslím, že hokej se musel divákům líbit. Jsme moc rádi za dnešní tři body, byl to určitě jeden z našich nejlepších výkonů v sezoně," řekl novinářům domácí forvard David Hruška, autor důležitého gólu na 2:3.

„V polovině utkání bylo z naší strany nešťastné vyloučení, které se v hokeji stává a může se stát každému. Sparta odskočila o dvě branky, ale naštěstí nás nakopla branka na 2:3, kterou jsme dali ještě v oslabení," připomněl zkušený sedmatřicetiletý kanonýr.

„Sparta v oslabení udělala chybičku a Michal Vachovec mi to krásně nahrál. Už když jsem jel, tak jsem věděl, jak chci zakončit, a povedlo se to. Doufám, že jsem tím definitivně prolomil svou střeleckou smůlu; šance jsem měl, ale nepadalo to tam. Byly tam tyčky a vždy něco chybělo ke vstřelené brance," přemítal Hruška, na jehož kontě je po dnešku 16 bodů za pět branek a 11 asistencí ve 30 odehraných zápasech.

Ohlasy trenérů po utkání KVA – SPA
Karel Mlejnek (Karlovy Vary): „Jsme rádi, že po pátečním smolném konci zápasu v Plzni jsme k tomu dnes přistoupili velice zodpovědně. Měli jsme obavy z první třetiny, které se nevyplnily. Pro nás je vždy svátek, když hrajeme proti Spartě. Neustále slyším, že se stále oháníme, že mužstvo má charakter, ale body neděláme. Musím však říci, že mužstvo má charakter a konečně jsme udělali i ty body. Chtěl bych i za mužstvo poslat tři cenné dnešní body, za které jsme moc rádi, divákům jako vánoční dárek."

Zdeněk Moták (Sparta): „Musím konstatovat, že na Vary se nám letos nedaří. Mám pocit, že dnes všechny góly padly v početních výhodách, či těsně poté, co skončily. My jsme si nechali zvrátit zápas za stavu 3:1, kdy jsme ještě mohli tento stav navýšit, nebo alespoň ubránit. Naopak jsme nechali domácí vrátit do zápasu a otočit utkání. V poslední třetině jsme měli místy drtivý tlak, ale nedokázali skórovat. Naopak domácí odskočili na dvoubrankové vedení. Gratuluji jim, protože předvedli výbornou hru."

                                                                                                                                                                                                                                 Jiří Vimr