Z kabiny Energie

Karlovarští zažívali velice povedený start do nového extraligového ročníku. Po dvou zápasech mají na svém kontě dvě tříbodové výhry a patří jim aktuálně třetí místo tabulky. Před Karlovými Vary se nachází Pardubice a Sparta, kteří mají o jeden zápas navíc.

Velice důležitou složkou A-týmu je brankář Dominik Frodl, který instaloval pouze dva góly a v prvním domácím soutěžním zápase si dokonce zapsal čisté konto „Já jen doufám, že budu pořád v plusu,“ smál po vyhraném utkání Frodl po otázce, jaká částka přistane do týmové pokladny.

V kanadském bodování se v Energii daří Lukasi Zetterbergovi, který si zapsal už dvě trefy a jednu asistenci, jenže v průběhu domácího zápasu odstoupil, a tak nad jeho startem nejspíše visí otazník. Ve formaci jej nahradil Ondřej Procházka a v přesilové hře vstřelil svůj první extraligový gól.

A právě početní převahy jsou silnou stránkou energetiků s procentuální úspěšností výrazně nad 50%. Z devíti přesilových her se Karlovarským podařilo pětkrát skórovat. A v oslabení inkasovali pouze jednou, i přesto, že za sebou mají už dvanáct vyloučení.

Útočník karlovarské Energie Ondřej Procházka.
Z atmosféry mám husí kůži, říká útočník Energie Ondřej Procházka

Z kabiny Olomouce

Olomoučtí se po dvou kolech nacházejí na osmém místě se třemi body na svém kontě po výhře nad kladenskými Rytíři. Zdá se, že kohouty trápí střelecká potence. V obou zápasech vstřelili po jednom gólu. Rok Macuh zařídil jedinou výhru Olomouce a v minulém utkání se gólově prosadil Jakub Orsava.

„Za ty dva zápasy jsme ale nevyužili ani jednu přesilovku. Budeme muset se na ně trošku mrknout, abychom si jimi více pomáhali. Nesehráli jsme je úplně nejhůře, pár slušných střel tam bylo, ale jejich gólman to všechno pochytal. Říkám, musíme se podívat, jak je sehrát lépe, aby to skončilo v bráně,“ pověděl o přesilových hrách olomoucký útočník Orsava. V brankovišti dostal zatím prostor pouze Branislav Konrád, který průměrně inkasuje 1,5 gólu na zápas. 

Podaří se Karlovým Varům přidat třetí výhru a přijde karlovarská odplata nebo budou mít navrh kohouti?

Jaroslav Vašíček obléká v současné době nejen fotbalový dres TJ Spartak Horní Slavkov, ale také hokejový HC Stadion Cheb.
Jsem na sebe přísný, navíc jsem horká hlava, prozradil na sebe Vašíček