Ve dvou nestandardních dnech odehráli hokejisté ostrovského Realistiku další dva zápasy Krajské hokejové ligy Ústeckého kraje. V prvním případě porazili Lovosice 10:7. Ve druhém pak po nájezdech vyhráli v Lounech nad místním Slovanem 7:6.

Utkání s Lovosicemi zvládli Ostrovští v rekreačním tempu. Druhé utkání bylo podstatně náročnější. „Hráli jsme ve všední den a to je pro nás velice špatně. Většina našich hráčů chodí do práce a tak nemohla s námi do Loun odcestovat,“ poznamenal na úvod René Hromádka.

To se projevilo i na sestavě Realistiku. „Odjížděli jsme pouze se čtyřmi obránci a sedmi útočníky. Vidět to bylo ve třetí třetině,“ vysvětlil Hromádka.
První část vyhrál Ostrov 3:2 a po dvou třetinách vedl už rozdílem tří branek, a to 6:3. „Louny mají mladé mužstvo a hodně široký kádr. Jak už jsem řekl, vidět to bylo především ve třetí třetině, kdy už jsme ztráceli hodně síly,“ přidal kapitán Realistiku.

Slovanu se podařilo vyrovnat a o bonusovém bodu museli rozhodnout po samostatném nájezdu. „Dokázali jsme se třikrát prosadit,“ dodal.
Ostrovský klub přišel v posledním týdnu o dva hráče nastupující v základní sestavě. „Už nemáme možnost postoupit do baráže a tak jsme byli osloveni, zda bychom někoho nepustili na hostování. Nakonec jsme na tuto nabídku přistoupili a Vrba a Louthan budou do konce sezony hostovat v hronovském HC Wikov, který by chtěl postoupit v baráži do II. ligy,“ poznamenal na závěr René Hromádka.

Realistic – Lovosice 10:7
Sl. Louny – Realistic 6:7 sn

Třetiny: 2:3, 1:3, 3:0. Branky Ostrova: Pazdera 2, Kopfstein, Záhora, Kolkus, Hromádka, rozhodující nájezd Hromádka. Vyloučeni: 5:4. Využití: 3:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 60. Rozhodčí: Touš.

Ostrov: Buriánek – Hromádka, Štěpina, Škornička, Orlich – Dvořák, Záhora, R. Černý ml., Kolkus, Pazdera, Vrána, Kopfstein. Trenéři: Sapoušek a M. Černý. Vedoucí mužstva: Mudra.