„V kroužku ledního hokeje většinou začíná kariéra mladých hokejistů nebo hokejistek. Zájemci o lední hokej se po zvládnutí základních bruslařských dovedností pozvolna přesouvají mezi hokejisty," vysvětluje na úvod mládežnický trenér HC Rebel město Nejdek Marcel Bystřický.

Zájemci o hokej tak mohou dorazit na nejdecký stadion, kde stačí nahlásit trenérům, že mají zájem o lední hokej, a zástupci klubu se již postarají o zařazení mladého hokejisty do hokejového klubu HC Rebel město Nejdek a do jednotlivých tříd dle věku dítěte.

„Nábor je zaměřen především na hráče narozené v roce 2005 až 2008, případně i mladší borce, jelikož radost máme z každého nového hokejisty či hokejistky," poukazoval Bystřický.

Malým hokejistům se v Nejdku na ledě i mimo něj věnují školení trenéři, na které jako metodik a šéftrenér klubu dohlíží hlavní trenér Jaroslav Kliment s trenérskou licencí B.

„Cílem je, aby naši hráči byli po sportovní i lidské stránce v opravdu kvalitních rukou," upozorňuje trenér mládeže a přidal: „Jsme velice rádi za každé dítě, které se rozhodne sportovat a nesedět jen doma u televize a PC. Rodičům se snažíme usnadnit první hokejové krůčky jejich ratolestí tím, že malým hokejistům v přípravce klub poskytne k zapůjčení výstroj zdarma. Připravujeme různé propagační a reklamní předměty, budujeme u kluků pocit sounáležitosti s kvalitním a sebevědomým kolektivem. Dělá nám radost, že naši malí a mladí hokejisté jsou ve škole ve svých třídách oblíbení a uznávaní, jsou vysportovaní a zdravě sebevědomí, nebojí se komunikovat."

Potřebné informace zájemcům podá vedoucí mládeže Marcel Bystřický na tel. čísle: 603 260 986 nebo trenér Jaroslav Kliment na tel. čísle: 603 836 466. „Chtěli bychom oslovit i dívky, které u nás mají hokejové dveře otevřeny," uzavřel Bystřický.