Hokejovou Tipsport extraligou otřásla chybná registrace několika hráčů ze tří klubů. Karlovarská Energie žádný problém nemá a na chybách Kladna, Plzně a Mladé Boleslavi vydělá čtyři body.

„Každopádně je nutné říci, že ty kluby udělaly chybu, ale já bych celou situaci řešil jinak. Nemuselo to dopadnout až takto, protože ta soutěž se velice poznamená,“ říká karlovarský asistent Václav Baďouček.

Extraligové hokejové kluby Plzně, Mladé Boleslavi a Kladna přijdou o body ze zápasů, ve kterých v jejich dresu nastoupili hráči s neplatnou registrací. Plzeň tak přijde kvůli startu brankáře Petra Přikryla a obránce Tomáše Frola o 19 ze současných 28 bodů, Mladá Boleslav kvůli zařazení Jiřího Marušáka a Tomáše Divíška o 22 z 24 bodů a Kladno za neoprávněný start Jindřich Kotrly o šest z 13 bodů.

„Ani jeden z těchto hráčů nehrál za kluby na černo nebo tajně. Nikdo neměl s nimi problém. Prostě došlo k administrativní chybě. Jak už jsem řekl, mohla se najít možnost, jak to řešit jinak,“ přidává trenér.

A jaké by Václav Baďouček navrhoval řešení? Po chvilce váhání odpověděl. „Variant je hodně. Mohlo se to vyřešit nějakou pokutou a ty body zanechat. Je odehráno moc zápasů a tohle je veliký zásah do soutěže,“ říká.

Kluby se ke všem hráčům hrdě hlásily. Přišlo se na to, až když měl odejít Petr Přikryl do Litoměřic na hostování. „Všichni to budou mít velice těžké, protože ty odstupy jsou velikánské. Na druhou stranu ve hře je stále ještě hodně bodů a ještě se s tím dá něco dělat. Myslím si, ale že tito tři budou hrát v play out,“ uzavřel Baďouček.